Facebookta Paylaş Tweetle

Homeland 5. Sezon Ne Zaman?

Tarih
04 May 2015
Yazar

Homeland 5. Sezon Ne Zaman?

5. Sezon çekimlerine Almanya Berlin'de başlanan Showtime kanalının politik gerilim dizisi Homeland, muhteşem 12 bölümü ile 4 Ekim'de 5. sezon prömiyerini yapacak.

Oyuncu ve yapımcı kadrosunda iddialı isimlerin yer aldığı dizi, Gideon Raff tarafından yaratılan Hatufim (Savaş Mahkumları) isimli İsrail dizisinden esinlenerek Howard Gordon ve Alex Gansa tarafından geliştirilmiştir.

100'den fazla ödüle aday gösterilen dizi 50'nin üzerinde ödülün de sahibi olmuştur. Çekimleri Ortadoğu ve Avrupa'nın çeşitli bölgelerinde yapılan dizinin 5. sezonunun tamamı ise Almanya'da yapılacak. Bu anlamda da tüm sezonu Almanya'da çekilen ilk Amerikan dizisi ünvanının sahibi olacak.

Bir hayli kalabalık oyuncu kadrosunda ise başrollerde Claire Danes ve Damian Lewis yer alırken diğer oyuncular Morena Baccarin, David Harewood, Diego Klattenhoff, Jackson Pace, Morgan Saylor, Mandy Patinkin, Jamey Sheridan, David Marciano, Navid Negahban, Rupert Friend, Sarita Choudhury, Tracy Letts, F. Murray Abraham, Nazanin Boniadi ve Laila Robins olarak sıralanıyor.

Başrolde bulunan Claire Danes'in kariyerine baktığımızda 3 Emmy Ödülü, 4 Altın Küre Ödülü ve 2 Beyaz Perde Sanatçıları Derneği Ödülleri bulunuyor.

 

Dizi Konusu

Amerikan Deniz Kuvvetleri'nde Çavuş olarak görev yapan Nicholas Brody (Damian Lewis) 8 yıl boyunca El-Kaide terör örgütü tarafından tutsak edilir. Ve birgün Afganistan'da teröristlerin sığınma evlerinden birinde bulunarak ülkesine getirilir. Ülkesinde bir kahraman edasıyla karşılanır ve tüm basının ilgi odağı olur. Zamanla senatörlüğe kadar yükselir. Ancak Nicholas olaylara artık farklı bir gözle bakmaya başlar ve ülkesine düşman olur. Bir müslüman olarak El-Kaide'ye gizli ajan olarak hizmet etmeye başlar. Bu durumdan şüphelenen ve onu takibe alan tek kişi vardır o da bipolar bozukluğu (duygudurum bozukluğu, manik depresyon) hastalığı olan CIA ajanı Carrie Mathison (Claire Danes)'dir.

Bu Yazı Toplam 1722 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM