Facebookta Paylaş Tweetle

Crossing Lines: “Sınırsız Adalet”

Tarih
17 Tem 2014
Yazar

Crossing Lines: “Sınırsız Adalet”

New York Polis Teşkilatı'nın gözüpek polisi Carl Hickman son görevinde yaralanmış, gözden düşmüş ve görevden alınmıştır. Yaşamına Hollanda'da bir karnavalda çöp toplayıcısı olarak devam etmektedir.

Ayrıca yaşadığı bunalımlar onu uyuşturucu bağımlısı yapmıştır.

Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) savaş suçları, insanlığa karşı işlenen suçlar, soykırım suçları ve saldırı suçlarına bakmak için Hollanda'nın Lahey şehrinde kurulmuştur. Carl Hickman, Alman teknik uzman, İtalyan sorgucu, Fransız suç analizci ve İrlandalı bir silah uzmanının bulunduğu uzman ekibe dedektif olarak atanır ve macera başlar.

Crossing Lines | Oyuncular

Crossing Lines | Oyuncular

Dizi Künyesi

  • IMDB: 7,3 / 10 - 4.481 Oy
  • Tür: Aksiyon, Polisiye, Dram, Suç
  • Yaratıcı: Edward Allen Bernero, Rola Bauer
  • Ülke: Almanya, ABD, Fransa
  • Orjinal Dil: İngilizce
  • Yapımcılar: Edward Allen Bernero, Rola Bauer, Jonas Bauer, Tim Halkin
  • Süre: 48 Dakika
  • İlk Yayınlanma Tarihi: 23 Haziran 2013
  • Yayınlandığı Kanallar: RAI, TF1, NBC, SAT1

 

Bir türlü sevemediğim, bekleneni alamadığım dizilerden biridir. William Fichtner'e olan hayranlığımdan dolayı başlamıştım bu diziye. Prison Break'teki Ajan Mahone rolündeki etkisini üstümden atamamış olma duygusu da, beni bu diziyi izlemeye iten en büyük etkenlerden birisiydi.

Her bölüm ayrı konu işlenen dinamik bir senaryoya sahip. Buna rağmen dizi oyuncularının ayrı hikayeleri de konuya bütünlük katmak için ortaya çıkmaya başladı. 45 dakika içerisinde konu o kadar çabuk işleniyor, özellikle ipuçları ve olaylar o kadar çabuk çözülüyor ki, sanırım herşey oldu bittiye getiriliyor desek yanlış yorumlamamış oluruz. Giriş, gelişme ve sonuç bana çok yetersiz geldi ve dizi zevkimi tatmin etmedi. Sezonu üfleye püfleye bitirdim nihayetinde...

Carl Hickman'i canlandıran William Fichtner'in oyunculuk yeteneğini eleştirmek haddimize değil. Gerçekten rolünü çok iyi oynuyor. Doğal halleri tadından yenmiyor. Bu dizide de zeki ve yetenekli bir dedektifi canlandırıyor. Prison Break'ten alışkanlık yapmış olsa gerek bu dizide de uyuşturucu bağımlılığı devam ediyor. Ekibin patronu rolünde izleyeceğimiz Carl Hickman'in birtakım kişisel sorunlarıda var.

Vasat bir zeka tarafından yazılmış senaryo, yetersiz kurgu ratinglerin kötü olmasının en büyük sebebidir. İlk sezonda final yapar dedim ama ikinci sezon 12 bölümden oluşan onayını alarak beni yanılttı. Umarım yeni sezon adrenalini yükselterek hayranlarına beklediğini verir.

Dizi hakkındaki kişisel düşüncelerim bu şekilde. Bu herkeste farklılık gösterebilir. Polisiye ve suç dizilerinden hoşlanıyorsanız, vaktiniz bolsa izleyin derim...

Bu Yazı Toplam 4678 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM