Facebookta Paylaş Tweetle

Altered Carbon Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Tarih
17 Nis 2016
Yazar

Altered Carbon Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Terminator Genisys'in yazarı Yunan-Amerika asıllı senarist Laeta Kalogridis tarafından oluşturulan 'Altered Carbon' Netflix'in yaklaşmakta olan bilim kurgu türündeki dizilerinden biridir.

Kalogridis aynı zamanda "Pathfinder", "Bionic Woman", "Avatar" ve "Shutter Island" gibi popüler sinema çalışmaları ile de bilinir. Fantezi ve bilim kurgu romanları ile bilinen İngiliz yazar Richard K. Morgan'ın 2002 yılında yayınlanmış aynı isimli romanından uyarlanan dizinin çekimlerini Uta Briesewitz, Peter Hoar, Nick Hurran, Andy Goddard, Alex Graves ve Miguel Sapochnik yapıyor. Kalogridis ile birlikte Brian Nelson, Steve Blackman ve David H. Goodman senaryoya katkıda bulunuyor. Laeta Kalogridis, David Ellison, Dana Goldberg, Marcy Ross, Brad Fischer ve James Vanderbilt'in yönetici yapımcı olarak hizmet verdiği dizinin üretimini Skydance Media ve Mythology Entertainment şirketleri yapıyor. İlk sezon 10 bölüm olarak planlandı. Yayın tarihi ise 2 Şubat 2018 olarak açıklandı.

Oyuncu kadrosunda öne çıkan isimler; "House of Cards" ve "The Killing" dizilerindeki rolleri ile bilinen İsveçli aktör Joel Kinnaman, Renée Elise Goldsberry (The Good Wife, One Life to Live), James Purefoy (Hap and Leonard, The Following, Rome), Martha Higareda (Royal Pains), Dichen Lachman (The Last Ship, Shameless, The 100, Neighbours), Leonardo Nam (Westworld), Chris Conner (American Crime Story), Ato Essandoh (Chicago Med, Vinyl), Trieu Tran (The Newsroom), Antonio Marziale, Hiro Kanagawa (Heroes Reborn) ve Kristin Lehman (The Killing, Ghost Wars) olarak sıralanıyor.

Konusu

25. yüzyılda geçecek hikaye, eğer insan zihni dijitalleştirilse ve ruhlar bir bedenden diğerine transfer edilebilse neler olacağını konu ediniyor. Eskiden yıldızlar arası bir savaşçı olan Takeshi Kovacs 500 yıl boyunca hapis edilir ve istemediği bir geleceğe indirilir. Ölümün modasının geçtiği bu dünyada eğer bir cinayetin gizemini çözebilirse, ona yeni bir yaşam şansı sunulacaktır.


Güncelleme | 04 Aralık 2017

Altered Carbon Yayın Tarihi ve Fragmanı

Netflix, bilim kurgu serisi Altered Carbon'un yayın tarihi 02 Şubat 2018 Cuma olarak açıkladı. Ayrıca ilk sezonun tanıtım fragmanını yayınladı.

Bu Yazı Toplam 3371 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM