Facebookta Paylaş Tweetle

Greenleaf Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
22 Nis 2016
Yazar

Greenleaf Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Six Feet Under ve Lost dizilerinin senaristlerinden Craig Wright tarafından oluşturulan 'Greenleaf' OWN kanalının yaklaşan drama dizilerinden biridir.

Amerikalı medya patronu ve talk show sunucusu olan Oprah Winfrey ve Clement Virgo'nun yönetici yapımcı olarak hizmet verdiği dizi Lionsgate Television şirketi tarafından üretilmektedir. Gerrit Van der Meer ise yapımcı olarak görev almaktadır. Clement Virgo aynı zamanda dizinin yönetmen koltuğunda oturmaktadır. Bölümleri ortalama 42 dakika sürecek olan dizinin çekimleri Atlanta'da yapılmıştır.

"Sons of Anarchy" ve "The Night Shift" dizileri ile bilinen Merle Dandridge'in başrolünü paylaştığı dizide ayrıca Emmy ödüllü oyuncu Lynn Whitfield (How to Get Away with Murder), Keith David (Community), Kim Hawthorne (Da Vinci's Inquest), Lamman Rucker (Meet the Browns), Tye White, Deborah Joy Winans (Whitney) ve Desiree Ross rol almaktadır.

Yinelenen rollerde ise Oprah Winfrey, Gregory Alan Williams (Secrets and Lies), Terri J. Vaughn (All of Us), Anna Diop (The Messengers), Benjamin Patterson, Kristin Erickson, Jen Harper, Roxzane T. Mims, Parnell Damone Marcano, Avis-Marie Barnes, Deji LaRay, Carlacia Grant, Lovie Simone, Xavier Charles ve Zachary S. Williams dizide görünecek isimlerdir.

Dizide Afro-Amerikan kökenli Greenleaf ailesinin ahlaksız dünyası konu edilmektedir. Grace Greenleaf (Merle Dandridge) 20 yıl ailesinden kaçtıktan ve uzak yaşadıktan sonra kız kardeşinin esrarengiz ölümü ile geri döner. Zamanla piskopos babası James (Keith David) ve aynı zamanda ailenin maderşahi olan annesi Mae'nin (Lynn Whitfield) skandal yaratacak sırlarını ve yalanlarını fark etmeye başlar.

21 Haziran 2016 tarihinde "Pilot" bölümü ile galasını yapacak olan dizi daha başlamadan ikinci sezon için yenilenmiştir. 22 Haziran'da ise "The Baptism" olarak adlandırılan ikinci bölümü gösterime sunulacaktır. İlk sezon 13 bölüm olarak planlanmıştır.

Bu Yazı Toplam 4292 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM