Facebookta Paylaş Tweetle

Scandal 5. Sezon Onayı Aldı

Tarih
11 May 2015
Yazar

Scandal 5. Sezon Onayı Aldı

ABC kanalının politik gerilim dizisi Scandal 5. sezon için onay almayı başardı. Shonda Rhimes tarafından yaratılan dizi 14 Mayıs'ta 4. sezon finalini yapacak.

5 Nisan 2012 tarihinde ekranlara gelen dizinin 1. sezonu sadece 7 bölüm olarak planlanmış. Öyle ki eğer seyircinin ilgisini çekmezse diye diziye bir son bile yazılmış. Ancak dizi ortalama 2,0 reyting alırken 8,21 milyon kişi tarafından izlenmiş. Sezon finali ise 2,4 reytinge kadar yükselmiş. Kanal bu durumdan memnun olmuş olacak ki 2. sezon onayını vermiş.

2. Sezon ise 13 bölüm ile başlangıç yapıyor ve 2,2 oranlarındaki reytingler ekstra 9 bölüm daha sipariş alarak 22 bölüme çıkarılıyor. Sezonun izleyici sayısında da ufak bir artış oluyor ve dizi 8,46 milyon kişi tarafından seyrediliyor. Kanal yine memnun... Gelsin 3. sezon...

3. Sezon dizinin en parlak dönemi diyebiliriz. 18 Bölümden oluşan sezon 9,11 milyon kişi tarafından seyrediliyor ve reytinglerde 2,5'lara kadar yükseliyor.

Şu anda devam eden 4. sezon önümüzdeki perşembe günü 22. bölümü ile sezon finali yapacak. Geçtiğimiz cuma günü ise dizi 5. sezon için yenilendi.

Kerry Washington ve Henry Ian Cusick'in başrollerini paylaştığı dizide diğer oyuncular Columbus Short, Darby Stanchfield, Katie Lowes, Guillermo Díaz, Jeff Perry, Tony Goldwyn, Bellamy Young Joshua Malina ve Scott Foley olarak sıralanıyor.

Dizide, Olivia Pope (Kerry Washington) Amerika Başkanlığı’na medya danışmanlığı yapmaktadır. Görevi ise politik isimlerin sırlarının ortaya çıkmasına engel olmak ve onları korumaktır. Ancak bir gün başkanla arasında yaşanan bir olaydan dolayı bu görevinden ayrılır ve kendi işini yapmaya karar verir. Beyaz Saray’dan ayrılmasının ardından kriz yönetimi danışmanlığı şirketini kuran Pope’un işleri, pek de umduğu gibi gitmez. Geçmişi peşini bırakmaz. Başkalarının hayatlarını düzene sokmaya çalışırlarken, kendininkilerinin hakimiyetini kaybederler. Politik bir drama olan Scandal, güçlü bir kadın karakteri ön plana taşıyor.

Bu Yazı Toplam 1399 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM