Facebookta Paylaş Tweetle

The Tunnel Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
06 May 2016
Yazar

The Tunnel Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

2011 yapımı Danimarka/İsveç dizisinden esinlenerek uyarlanan, İngiliz-Fransız ortak yapımı 'The Tunnel' suç draması türündeki dizilerden biridir.

Dizinin gösterimi Fransa'da Canal+, İngiltere'de ise Sky Atlantic kanalında yapılmaktadır. 19 Haziran 2016 tarihinde ise ABD'de PBS kanalında gösterime girecektir.

Senaryosu Emma Frost, George Kay, Olivier Kohn, Chris Lang, Yann Le Nivert ve Ben Richards tarafından kaleme alınan dizinin çeşitli bölümlerinin çekimleri Hettie MacDonald, Philip Martin, Dominik Moll, Udayan Prasad ve Thomas Vincent tarafından yapılmıştır.

Kudos Film ve Television Shine France şirketleri tarafından üretimi yapılan dizinin bölümleri ortalama 45 dakika sürmektedir. Çekimleri İngiltere ve Fransa'da yapılmaktadır. Lars Blomgren, Jane Featherstone, Manda Levin, Nora Melhli, Anne Mensah, Fabrice De La Patellière ve Karen Wilson yönetici yapımcı olarak hizmet vermekte, Ruth Kenley-Letts ise yapımcı olarak görev almaktadır.

Oyuncu kadrosundaki isimler Game of Thrones dizisinde canlandırdığı "Stannis Baratheon" karakteri ile bilinen BAFTA ödüllü İngiliz aktör Stephen Dillane, Clémence Poésy (Gossip Girl), Tobi Bakare, Tom Bateman, Sigrid Bouaziz, "Merlin" dizisinde Guinevere "Gwen" karanterini canlandıran Angel Coulby, Thibault de Montalembert, James Frain (Gotham, True Detective), Anastasia Hille (The Missing), Jack Lowden (War & Peace) ve Cédric Vieira olarak sıralanmaktadır.

Hans Rosenfeldt tarafından oluşturulan orijinal hali 2011 yılında Danimarka ile İsveç'te SVT1 ve DR1 kanallarında gösterime girmiş toplam üç sezon otuz bölüm yayınlanmıştır. Dördüncü ve final sezonu 2018 yılında yayınlanacaktır. Ayrıca dizinin ismi "Bron, Broen" olarak da bilinir.

16 Ekim 2013 tarihinde ilk bölümü ile çıkış yapan dizinin 2. sezon gösterimi devam etmektedir. İlk sezonu 10 bölüm, ikinci sezonu ise 8 bölümden oluşmaktadır.

İngiltere ve Fransa'yı birbirine bağlayan tünelde, önemli bir Fransız politikacının ölü bulunması ile birlikte sonrasında yaşanacak olaylar konu edilmektedir.

Bu Yazı Toplam 4655 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM