Facebookta Paylaş Tweetle

The Exorcist Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
13 May 2016
Yazar

The Exorcist Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Aynı isimli 1973 yapımı uğursuz filmden uyarlanan 'The Exorcist' FOX kanalının yaklaşan korku ve psikolojik gerilim türündeki dizilerinden biridir.

William Peter Blatty'in 1971 yılında yazdığı romanından ve "En İyi Senaryo" dalında Oscar ödülü kazandığı film serisinden esinlenerek uyarlanan psikolojik gerilim, drama türündeki dizi "Fantastik Dörtlü" nün senaristi Jeremy Slater tarafından geliştirilmiştir. Slater ile birlikte Rolin Jones, James Robinson, Barbara Wall ve David Robinson yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Çekimleri İngiliz yönetmen Rupert Wyatt tarafından yapılan dizinin üretimi 20th Century Fox Television ve Morgan Creek Productions şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Oyuncu kadrosunda rol alan isimler Oscar, Altın Küre ve Emmy ödüllü oyuncu Geena Davis (Grey's Anatomy), Meksikalı aktör ve şarkıcı Alfonso Herrara (Sense8), Ben Daniels (Flesh and Bone, House of Cards), Brianne Howey (Scream Queens), Hannah Kasulka (True Blood), Alan Ruck (The Whispers) ve Kurt Egyiawan olarak sıralanmaktadır.

"The Exorcist" (Şeytan), bu zamana kadar yapılmış en iyi kült korku filmleri arasında yer alan Oscar adayı filmin daha modern ve günümüze uyarlanmış şeklini yansıtıyor. Şeytan ile sorunları olan bir ailenin davasına ortak olan ve şeytan ile mücadele eden iki rahibi merkezine alıyor.

William Friedkin'in yönettiği ve William Peter Blatty ile Noel Marshall'ın yapımcısı olduğu 1973 yapımı filmin uğursuz olma sebebine gelince; Filmin çekimleri sırasında sette iki defa yangın çıkmış, üç figüran kalp krizi geçirmiş, ışıkçı ve görüntü asistanı ölmüş, başrol oyuncusu Regan MacNeil karakterini canlandıran Linda Blair yataktan düşerek kolunu kırmış ve kostümler çalınmıştır.

12 milyon dolar bütçe ile çekilen film toplam 441 milyon dolar hasılat elde etmiştir.

Bu Yazı Toplam 9703 Defa Okunmuştur.

KONU RESİMLERİ

The Exorcist Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM