Facebookta Paylaş Tweetle

You're Beautiful - İnceleme

Tarih
17 Tem 2014
Yazar

You're Beautiful - İnceleme

Dizi Koreli bir idol grup olan A.N.JELL’in yaşadıklarını anlatıyor. Üç kişiden oluşan popüler gruba sesiyle büyüleyen Go Mi Nam katılır.

Ancak, ciddi bir kaza geçiren Mi Nam sözleşmeyi imzalamaya gidemez ve kendisiyle tıpa tıp aynı olan kız ikizini gönderir. Mi Nyeo istemeyerekte olsa sözleşmeyi imzalar. Ancak Mi Nam’ın rahatsızlığı ciddidir ve Mi Nyeo bir ay boyunca abisinin yerine geçmek zorunda kalır. Bu süreç içerisinde grup üyeleriyle yaşayan Mi Nyeo’nun başına neler gelecektir?

You're Beautiful | Oyuncular

You're Beautiful | Oyuncular

Dizi Künyesi

  • Orijinal Adı: Minami Shineyo
  • İngilizce Adı: You’re Beautiful
  • Tür: Romantik, Komedi
  • Dil: Korece
  • Ülke: Güney Kore
  • Yayın Dönemi: 7 Ekim 2009 – 26 Kasım 2009
  • Bölüm Sayısı: 16
  • Senarist: Hong Jung Eun, Hong Mi Ran
  • Yönetmen: Hong Sung Chang

 

Önemli Not: Bu diziyi izlemediyseniz bu yorum spoiler içerebilmektedir.

 

Beğendiğim Kore dizilerinden biri daha. Dizi güzeldi güzel olmasına ama finali vasattı diyebilirim. Heyecanla izlediğim dizinin finali beklediğim gibi olmadı. Yine de bence güzel bir diziydi. Değinmeden geçemeyeceğim bir şey daha var ki o da dizinin müzikleri. Dizinin şarkıları oyuncular tarafından seslendirilmiş ve gerçekten güzel şarkılardı.

Karakter Oyuncuları

Hwang Tae Kyung

Hwang Tae Kyung (Jang Geun Suk) A.N.JELL grubunun lideri ve en popüler üyesidir. Çocukluğu yalnız ve sevgiden mahrum geçmiştir. Bunun sonucunda büyüyünce de havalı, inatçı, huysuz, gıcık bir insan olmuştur. Bir de hastalık derecesinde titiz ve düzenlidir. Başta çok gıcık gözükse de yaptığı dudak hareketleri, Go Mi Nam’ı kıskanması ve nadir gülümsemesiyle izleyicinin kalbini kazanmıştır. Soğuk adam ilerleyen bölümlerde Go Mi Nam’a âşık olur.

Hwang Tae Kyung

Go Mi Nyeo

Go Mi Nyeo (Park Shin Hye) annesi ve babasını kaybettikten sonra abisiyle birlikte yetimhanede büyümüştür. Sevimli, sakar ve saf bir kızdır. Onun tek isteği rahibe olmaktır. Ancak abisinin kaza geçirmesiyle grubun menajeri tarafından Go Mi Nam kılığına sokulur. Başta istemese de abisinin annelerini bulmak için şarkıcı olmak istediğini duyunca kabul eder. Böylece diğer üyelerle aynı eve yerleşir. Zamanla Hwang Tae Kyung’a âşık olur.

Go Mi Nyeo

Kang Shin Woo

Kang Shin Woo (Jung Yong Hwa) grubun en nazik ve ağırbaşlısı ve bence en zekisi. Daha ilk bölümde Go Mi Nam’ın kız olduğunu anlıyor. Dizi boyunca onun zorluk çekmemesi için elinden geleni yapıyor ve Mi Nam’a yardım ediyor. Zamanla Go Mi Nam’a aşık olur. Onu zor durumda bırakmamak için söylemez ama daha sonra itiraf eder. Fakat aşkına karşılık bulamaz. Sonunda Go Mi Nam, Tae Kyung’u seçer. Ama ben her zaman Shin Woo’nun tarafındayım.

Kang Shin Woo

Jeremy

Jeremy (Lee Hong Ki) grubun en sevimli, eğlenceli, neşeli, tatlı insanı. Biraz saf olduğu için Go Mi Nam’ın kız olduğunu ortaya çıktığı ana kadar fark etmez. Hatta o an bile rüya sanır. Go Mi Nam’dan etkilenir fakat onu erkek sandığı için her seferinde bunu inkâr eder. Hatta diğer üyelerin Mi Nam’a yakınlığını gördükçe onlardan da şüphelenir. Saha sonrasında Mi Nam’ın Tae Kyung’dan hoşlandığını öğrenir ve canı yanar. Ama eski Jeremy olacağına söz verip Mi Nam’ı destekler. Bence dizinin en sevimli karakteriydi. Her eve bir Jeremy lazım.

Jeremy

Yoo Hee Yi

Yoo Hee Yi (Uee) Kore’nin ulusal perisi ancak Tae Kyung’a göre ‘Şeytan Peri’. Ulusal Peri lakabını tamamen rol yaparak almış güzel bir oyuncu. Tae Kyung’a âşık ve bu yüzden sürekli Go Mi Nam’a zorluk çıkartıyor.

Yoo Hee Yi

Menajer Ma ve Koordi Noona

Son olarak değinmek istediğim iki karakter var. Menajer Ma (Kim In Kwon) ve Koordi Noona (Choi Soo Eun). Bu ikili de beni çok güldürmüştü dizi boyunca.

Menajer Ma ve Koordi Noona

Kısacası, bence izlenmesi gereken eğlenceli ve güzel bir dizi. Romantik komedi sevenlere tavsiye ediyorum.

Bu Yazı Toplam 10863 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM