Facebookta Paylaş Tweetle

Once Upon a Time 5. Sezon Onayı Aldı

Tarih
12 May 2015
Yazar

Once Upon a Time 5. Sezon Onayı Aldı

ABC kanalından bir başka onay alan dizi ise Once Upon a Time oldu. Lost'un yazarları Edward Kitsis ve Adam Horowitz tarafından yaratılan fantezi, drama, gizem ve macera türündeki dizi 5. sezon yoluna devam edecek.

Başrollerini Ginnifer Goodwin ve Jennifer Morrison'un paylaştığı Josh Dallas, Lana Parrilla, Emilie de Ravin, Robert Carlyle, Jared S. Gilmore, Raphael Sbarge, Jamie Dornan, Meghan Ory, Eion Bailey, Colin O'Donoghue, Michael Raymond-James ve Michael Socha'nın da yer aldığı dizi 10 Mayıs 2015 tarihinde 4. sezon finalini yaptı. Yeni sezonu ile 100 ncü bölümü geçme şerefine erişecek.

Once Upon a Time (Bir Varmış Bir Yokmuş) sevilen ve sıkı bir izleyici kitlesine sahip dizilerden birisi. Reytingleri de bir hayli yüksek olan diziyi ilk sezon 11,71 milyon kişi izlemiş ve ortalama 4,1 oranında reyting derecesi elde etmiş. Bu grafiğini ikinci ve üçüncü sezon biraz düşürse de reyting derecesini 3,3 ortalama ile sürdürmüş.

Ülkemizde de dublaj olarak Fox kanalında yayınlanan ve ilgi ile takip edilen dizi, farklı olaylar ve konuları ile izleyicileri etkilemeyi başarıyor. Cindrella, Pamuk Prenses, Uyuyan Güzel, Pinokyo gibi masal kahramanları ile gerçek hayattaki kahramanları harmanlayan dizi gizem ve macera dolu fantastik bir drama sunuyor.

Emma Swan (Jennifer Morrison) henüz küçük bir bebekken ailesi tarafından terk edilmiştir. Kendisi de yıllar önce küçük oğlunu terk etmiştir. Yıllar sonra 28 yaşına geldiğinde 10 yaşına gelen oğlu Henry (Jared S. Gilmore) onu bulur ve Emma'nın hayatı tamamen değişir. Henry bildiği tüm gerçekleri annesine anlatır. Emma aslında Pamuk Prenses ve Prensin kızıdır ve onu kötü kalpli kraliçe Regina'nın (Lana Parrilla) lanetinden korumak için ailesi Masallar Diyarı'ndan göndermek zorunda kalmıştır. Emma bu sözlere pek itibar etmez ve Henry'nin sorunlu bir çocuk olduğunu düşünerek onu yaşadığı yer olan Storybrooke'ye götürür. Oğlundan kopamayan Emma bir süre kasabada kalmaya karar verir. Kasabanın sırlarla kaplı olduğunu ve esrarengiz olaylar döndüğünü sezinler. Emma geçmişi adına büyük bir savaşa girer.

Bu Yazı Toplam 1704 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM