Facebookta Paylaş Tweetle

Grey's Anatomy 12. Sezon Onayı Aldı

Tarih
12 May 2015
Yazar

Grey's Anatomy 12. Sezon Onayı Aldı

Ülkemizde Show TV'de 'Doktorlar' olarak uyarlaması yapılan ABC kanalının medikal, komedi, dram türündeki dizisi Grey's Anatomy 12. sezon için onay aldı. Önümüzdeki perşembe sezon finalini yapacak olan dizi Eylül ayında tekrar izleyicileri ile buluşacak.

27 Mart 2005 tarihinden beri ekranlarda olan dizinin oyuncu kadrosunda zaman zaman değişiklikler oldu. Anlaşmazlıklar veya farklı projelerden dolayı diziyi terkedenler olduğu gibi sonradan diziye katılan oyuncularda bulunmaktadır. Dr. Meredith Grey karakterini canlandıran dizinin başroloyuncusu Ellen Pompeo ilk bölümden itibaren dizide yer alan nadir karakterlerdendir. Aynı şekilde Dr. Alex Karev'i canlandıran Justin Chambers'te dizinin sadık oyuncuları arasında yer almaktadır. Chandra Wilson'un canlandırdığı Dr. Miranda Bailey ve James Pickens'ın oynadığı Dr. Richard Webber'da ilk bölümden itibaren dizide yer alan ana karakter oyuncularındandır.

Dr. Cristina Yang karakterini canlandıran Sandra Oh, 10. sezon itibari ile diziyi bıraktı. Ünlü oyuncu Katherine Heigl Dr. Izzie Stevens karakterini 6 sezon canlandırmış, 2007 senesinde Emmy Ödülü kazanmış ve diziden ayrılmıştır. Geçen sene NBC'de yayınlanan State of Affairs dizisi ile karşımıza çıkan oyuncunun dizisi ne yazık ki 2. sezon için onay alamadı ve dizi sonlandırıldı.

Patrick Dempsey ise Dr. Derek Shepherd karakterini canlandırmaya 11 sezon devam etti ve diziden ayrıldı. Birçok ünlü oyuncununda misafir olarak katıldığı dizi artık kemikleşmiş bir izleyici kitlesine sahiptir.

Ülkemizde de Fox kanalında ve Digiturk platformundaki DiziMax kanalında yayınlanmakta ve ilgi ile izlenmektedir. 11. Sezon sonunda toplam 244. bölüme ulaşacaktır.

Birçok ödüle aday olarak gösterilen Grey's Anatomy, Altın Küre ve Emmy Ödülleri'de dahil çok sayıda ödülü de kazanmıştır.

Dizi, beyaz önlüklü kahramanların anlatıldığı bir hastane temasını konu edinmektedir.

Bu Yazı Toplam 1541 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM