Facebookta Paylaş Tweetle

24: Legacy Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
17 May 2016
Yazar

24: Legacy Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

24 dizisinin spin-off projesi olarak çekilen '24: Legacy' FOX kanalının yaklaşan aksiyon, gerilim türündeki dizilerinden biridir.

Dizi ayrıca politik ve casus gerilim kategorilerinde de yer almaktadır. Fox'ta 9 sezon, 204 bölüm yayınlanan "24" dizisinin yaratıcıları Joel Surnow ve Robert Cochran tarafından oluşturulmuştur. Ayrıca "24" dizisinde yönetici yapımcı olarak görev alan ve "Dexter" in de yapımcısı olan Emmy ödüllü Manny Coto ile Evan Katz dizinin ortak yaratıcıları arasındadır. Coto ve Katz ile birlikte Emmy ödüllü yapımcı Howard Gordon (Homeland, 24: Live Another Day), Oscar ve Emmy ödüllü yapımcı Brian Grazer (A Beautiful Mind, 24), Stephen Hopkins (24) ve orijinal serinin yıldız oyuncusu Kiefer Sutherland dizide yönetici yapımcı olarak hizmet veren isimlerdir. Üretimi ise 20th Century Fox Television ile birlikte Imagine Television ve Teakwood Lane Productions şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Pilot bölümü ve çeşitli bölümleri Stephen Hopkins tarafından yönetilen dizinin ilk sezonu 12 bölümden oluşacaktır. Eski oyunculardan geri dönüş olmayıp, kadro yenilenmiştir. "24" dizisindeki formatını koruyacak olan dizide bölümler günlük olayları kapsayacak şekilde işlenecektir.

The Walking Dead'in 6. sezonunda "Heath" karakterini canlandıran Amerikalı aktör Corey Hawkins ve Homeland dizisinde "Allison Carr" olarak izlediğimiz Miranda Otto dizinin başrollerini paylaşmaktadır. Ayrıca Anna Diop (The Messengers), Ashley Thomas (Beowulf: Return to the Shieldlands), Jimmy Smits (Sons of Anarchy, Dexter), The Flash dizisinde "Hunter Zolomon / Zoom / Jay Garrick" karakterini canlandıran Teddy Sears, Emmy ödüllü aktör Dan Bucatinsky (Scandal), Charlie Hofheimer (Mad Men), Coral Peña ve Sheila Vand (State of Affairs) oyuncu kardosunda rol alan isimlerdir.

Corey Hawkins dizide askerden kahraman olarak evine dönen ve Amerika'da ki büyük çaplı terör saldırılarını durdurmak için CTU (Terörle Mücadele Birimi) adına çalışan "Eric Carter" karakterini canlandıracaktır. Miranda Otto ise CTU eski başkanı "Rebecca Ingram" olarak sahne alacaktır. Dizi Amerika Birleşik Devletleri topraklarında yaşanan yıkıcı terörist saldırılarını durdurmak için zamana karşı mücadele eden bir ekibi merkezine alacaktır.

Dizinin prömiyer tarihi 5 Şubat 2017 olarak açıklanmıştır.

Bu Yazı Toplam 4299 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM