Facebookta Paylaş Tweetle

Six Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
19 May 2016
Yazar

Six Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Oscar adayı ve Vietnam gazisi senarist William Broyles ve oğlu David Broyles tarafından oluşturulan 'Six' History Channel'ın yaklaşan askeri temalı drama dizilerinden biridir.

İkili ile birlikte ABD'li film yapımcısı ve "Weinstein Company" başkanı Harvey Weinstein dizinin ortak yaratıcısıdır. Bu üç isimle birlikte Bob Weinstein, Alfredo Barrios, Jr. ve George W. Perkins yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Üretim ise A + E Studios ve The Weinstein Company şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Sekiz bölüm sipariş verilen dizinin ilk iki bölümünü Oscar ve Emmy adaylığı bulunan (kazanamadı) "Homeland" ve "Mad Men" dizi çalışmaları ile bilinen ABD'li sinema ve televizyon yönetmeni Lesli Linka Glatter yönetmiştir. Çekimler tekli kamera sistemi ile yapılmaktadır.

Oyuncu kadrosundaki isimler "Agents of S.H.I.E.L.D." dizisinin üçüncü sezonunda canlandırdığı "Joey Gutierrez" ve "Narcos" dizisinde canlandırdığı "Gustavo Gaviria" karakteri ile bilinen Kolombiyalı aktör Juan Pablo Raba, Dominic Adams (Devious Maids), Barry Sloane (Revenge), Edwin Hodge (Chicago Fire), Kyle Schmid (Copper), Walton Goggins (The Shield), Nadine Velazquez (Major Crimes) ve Brianne Davis (Murder in the First) olarak sıralanmaktadır.

Konusu

Vietnam askeri özel harekat gazisi William Broyles tarafından yazılan dizi modern Amerikan Ordusu'nun Navy SEAL özel kuvvetlerinde görev yapan, sınıfının en iyisi bir takımı merkezine alır. Teröristlerle çalışan bir ABD vatandaşının ortaya çıkması ile birlikte takım Afganistan'da bir Taliban liderini ortadan kaldırmak için görevlendirilir. Gerçek anılardan esinlenerek uyarlanan drama dizisinde karakterlerin karmaşık kişisel yaşamlarına ve yaşamak ile ölmek arasında iken verdikleri kararların psikolojik etkilerine de yer verilecektir.

Dizinin prömiyer tarihi 18 Temmuz 2016 olarak açıklanmıştır. Başlangıçta mini dizi olması planlanmış fakat iyi izlenme oranlarından dolayı 2. sezon onayını almıştır.

Bu Yazı Toplam 7602 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM