Facebookta Paylaş Tweetle

Riverdale Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
20 May 2016
Yazar

Riverdale Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Greg Berlanti ile Roberto Aguirre-Sacasa ikilisi tarafından oluşturulan ve Archie Comics karakterlerine dayanan 'Riverdale' The CW'nin yaklaşan gizem ve genç drama türündeki dizilerinden biridir.

2014 yılında dizi ilk defa Fox kanalına sunulmuş ve masaya yatırılmıştır. Ancak senaryo üzerindeki bazı anlaşmazlıklardan dolayı Fox projeyi geri tepmiş 2015 yılında The CW kanalı ile anlaşmaya varılmıştır. 29 Ocak 2016 tarihinde The CW resmi olarak pilot bölüm siparişini vermiştir. Lee Toland Krieger'in yönetmenliğini yaptığı pilot bölüm çekimlerine 14 Mart'ta başlanmış ve 23 Mart'ta sona ermiştir.

Pilot bölüm Archie Comics'in grup başkanı ve çizgi roman yazarı Roberto Aguirre-Sacasa tarafından yazılmıştır. Sacasa ayrıca Marvel Comics'e yaptığı çalışmalar ile de bilinir. Greg Berlanti ise "Arrow", "The Flash", "Supergirl" ve "Legends of Tomorrow" dizilerinin yaratıcısı ve yapımcısıdır. İkili ile birlikte Berlanti ile aynı dizilerde yapımcı olarak hizmet veren Sarah Schechter ve Jon Goldwater yönetici yapımcı olarak görev almaktadır.

Çekimleri tekli kamera sistemi ile Vancouver'de yapılan dizinin üretimi Berlanti Productions, CBS Television Studios ve Warner Bros. Television şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Dizinin oyuncu kadrosundaki isimler K.J. Apa (Shortland Street), Lili Reinhart (Surviving Jack), Cole Sprouse (The Suite Life of Zack & Cody), Camila Mendes, Ross Butler (K.C. Undercover), Ashleigh Murray (Younger), Casey Cott, Cody Kearsley, Daniel Yang, Irie Hayleau, Ashanti Bromfield (Slasher), Luke Perry (Jeremiah), Madelaine Petsch, Marisol Nichols (24) ve Mädchen Amick (ER) olarak sıralanmaktadır.

Konusu

Dizi, Riverdale isimli küçük bir kasabada yaşayan Archie Comics karakterleri üzerine kurgulanmıştır. Kasabaya dışarıdan bakıldığında herşey mükemmel görünsede içeride gizemli ve tuhaf olaylar meydana gelmektedir. Lise öğrencisi Jason Blossom'un (Trevor Stines) nehirde boğulmasının ve cesedinin bulunamamasının ardından Archie Andrews (K.J. Apa) müziğe olan tutkusunu keşfeder. Komşusu Betty Cooper'a (Lili Reinhart) karşı yoğun duygular beslemektedir. Milyoner babası tutuklandıktan Veronica Lodge'nin (Camila Mendes) kasabaya gelmesi ile Archie bir aşk üçgeninin ortasında kalır.

Bu Yazı Toplam 6896 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM