Facebookta Paylaş Tweetle

49 Days: “Arkanızdan Ağlayacak Üç Arkadaşınız Var mı?”

Tarih
09 Tem 2014
Yazar

49 Days: “Arkanızdan Ağlayacak Üç Arkadaşınız Var mı?”

Ji Hyun (Nam Gyoo-ri) temiz kalpli ve güzel bir kızdır. Evin tek çocuğudur. Zengin ve sevgi dolu bir aileye, kendisine sadık bir nişanlı ve harika dostlara sahiptir.

Yi Kyung (Lee Yo-won) ise şehrin diğer tarafında yaşayan, yaşadığı dramatik olaylar neticesinde canına kıymak isteyen bir kızdır. Düğün günü yaşanan trajik bir kaza sonucunda bu iki kızın kaderleri birleşecektir. Hastanede komada yatan Ji Hyun'a bir melek tarafından ikinci bir şans tanınacaktır. Ji Hyun'un ruhu Yi Kyung'un bedenini kullanacak ve ailesi dışında kendisi için samimi ağlayan üç kişi bulması gerekir. Ji Hyun bu insanları bulmak için yola koyulur ve birbirinden ilginç olaylar yaşanır.

49 Days | Oyuncular

49 Days Oyuncular

Dizi Künyesi

  • Yönetmen: Jo Young Kwang
  • Senaryo: So Hyeon-kyeong
  • Yayın Kanalı: SBS
  • Tür: Fantastik, Romantik, Dram
  • Bölüm: 20
  • Yayın Tarihi: 16 Mart 2011
  • Yayın Günü: Çarşamba ve Perşembe 21:55
  • Dil: Korece
  • Ülke: Güney Kore

 

Önemli Not: Diziyi izlemediyseniz bu yorum dizi hakkında spoiler içerebilir.

 

İnsanların gerçek yüzlerini görseydik hiç kimseye güvenemez ve iletişim kuramazdık. Olduğu gibi görünmeyen, menfaatleri uğruna takındıkları maskeler ile insanları kullanan o kadar çok sahte yüzler var ki, onların gerçek düşüncelerinden bihaber yaşarız hepimiz. Bu dizi tam da bunu anlatmış aslında. Başka bir surette dostlarının arasında dolanarak neler yaptığını, neler düşündüğünü, arkamızdan ne işler çevirdiklerini gözler önüne sermiş.

49 Days her ne kadar biraz masalımsı, hayal ötesi bir dizi olsa da çok keyif alarak izledim. Duygusal anlar çok sık yaşanıyor ve özellikle final bölümünde insanı ağlatıyor. Fakat bir o kadar da izlettiren, özellikle bölüm sonlarındaki bitişleri ile bir sonraki bölümü merak ettiren bir kurguya sahip.

Gelelim masalımıza...

Nam Gyoo-ri (Ji Hyun) Barbie bebekleri andıran bir güzelliğe sahip. Tertemiz bir yüz, saf ve temiz kalbi ile bu dizideki rolüne cuk oturmuş. Gerçek anlamda ruhani bir güzellik sergilemiş. Zengin bir ailenin biricik kızı. Çocuklarını herşeyden çok seven ve mutluluğu için herşeyi yapabilecek bir aileye sahip. Fakat düğün günü yaşanan elim bir kaza sonucu onlar için herşey sona eriyor. Hastanede bilinçsizce komada yatan, ölüm-kalım savaşı veren kızlarının başından bir an olsun ayrılmıyan ana-baba. Doktorlar ümidi kesmiş, yaşamasını ancak mucizelere bağlamışlar.

Ji Hyun'un bedeni komada yatarken ruhu gitsem mi, kalsam mı dercesine Araf'ta kalıyor ve Ruh Bekçisi ile tanışıyor. Ruh Bekçisi'ni Jeong II Woo canlandırmakta ve diziyi izleyen herkesin kesinlikle seveceği şirin ve sempatik bir karakter. Ruh Bekçisi Ji Hyun'a bir şans daha tanıyor ve onunla bir antlaşma yapıyor. Onun düştüğü bu haline 49 gün içerisinde ailesi dışında samimiyetle ağlayacak 3 kişi bulursa yeniden hayata döndürüleceğini söylüyor. Ve Ji Hyun'un insanlar tarafından görünmeyen ruhuna kullanabilmesi için yeni bir beden sunuyor. Bunun için seçilen kişi ise geceleri çalışan ve gündüzleri uyuyan, yalnız ve dertli güzel (Lee Yo-Won) SONG YI KYUNG!

Song Yi-Kyung'un hayatı tam bir trajedi. Yaşadığı anılar onu hayattan bıktırmış ve intihar etme derecesine sürüklemiş. Bunun nedenlerini diziyi izleyerek öğreneceksiniz. Dizinin başrol oyuncusu olmasına rağmen benim gönlümdeki başrol Ji Hyun'du. Bu iki kızın kaderleri kesişecek ve kendilerine yeni bir kader çizeceklerdir.

Dizinin ana konusu budur arkadaşlar. Fakat dizide yaşanan çok ilginç olaylar, aşklar, ihanetler, yalanlar, dalavereler bulunmaktadır. Ve inanılmaz bir final sahnesi yaşatmaktadır.

İzlemek isteyen arkadaşların hiç düşünmeden başlamasını tavsiye ederim.

Bu Yazı Toplam 3650 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM