Facebookta Paylaş Tweetle

Supergirl Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
15 May 2015
Yazar

Supergirl Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

CBS kanalında yayınlanacak olan yeni süper kahraman dizisi Supergirl ilk fragmanı ile görücüye çıktı.

DC Comics evreninin karakterlerinden olan Supergirl, Greg Berlanti, Ali Adler, Andrew Kreisberg tarafından Tv'ye uyarlandı ve Kasım ayında izleyicileri ile buluşacak.

CBS kanalının beklentileri yüksek olan yeni dizisi Supergirl'ün başkahramanı Melissa Benoist olarak rol alacak. Superman'in kuzeni olarak bilinen Supergirl'in gerçek ismi Kara Zor-El / Kara Danvers olarak bilinir. 1988 Doğumlu Amerikalı oyuncu bugüne kadar çeşitli dizilerin bölümlerinde yer almıştır. Fox kanalında yayınlanan müzikal komedi Glee dizisinde canlandırdığı Marley Rose karakteri en uzun dönem varolduğu dizilerden biridir.

Dizide yer alacak diğer oyuncular ise Mehcad Brooks, Calista Flockhart, David Harewood ve Chyler Leigh olarak sıralanıyor.

Kripton gezegeninde yaşanan bir felaketin ardından ailesi tarafından küçük bir kızken kuzeni Superman'i korumak için dünyaya gönderilen bir kahramanın maceralarını izleyeceğiz. Ancak işler beklenildiği gibi gitmez ve Kara Zor-El zaman kavramının olmadığı "Hayalet Bölge"de 24 yıl kapana kısılır ve sonunda bir şekilde dünyaya düşer. Dünyaya geldiğinde halen 13 yaşındadır ve Superman tarafından güvenilir ve koruyucu, bilimsel çalışmalar yapan Denvers ailesinin yanına yerleştirilir. 24 yaşına kadar güçlerini kullanmayan Kara Zor-El artık insanlara yardım etmenin vakti geldiğine karar verir ve arkasından dünyaya sürüklediği Kripton gezegeninin azılı suçları ile mücadeleye başlar.

The CW'de gösterilen Arrow ve The Flash dizilerinin yapımcıları ile Supergirl'in aynı elden çıkması dizilerin birbirine bağlanma ihtimalini kuvvetlendirse de ayrı kanallarda sunulması bu tezi sora sokacak nitelikte. Böyle bir olasılık olsa bile The Flash ile Supergirl'in benzer insanüstü özellikler taşıdığı için bu iki karakterin aynı karede yer alması daha muhtemel. İlerde neler olur hep beraber izleyeceğiz.

6:30 Dakika süren ilk fragmana göz attığımızda hayal ettiğimizden farklı bir yapım ile karşılaştık. Supergirl komik ve ergen bir kız olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum izleyicilerin üzerinde nasıl bir etki yaratacak ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

Bu Yazı Toplam 3450 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM