Facebookta Paylaş Tweetle

Netflix The Last Kingdom'un Ortak Yapımcısı Oldu

Tarih
09 Haz 2016
Yazar

Netflix The Last Kingdom'un Ortak Yapımcısı Oldu

İkinci sezon çekimlerine başlanan tarihsel drama serisi The Last Kingdom'a Netflix ortak yapımcı olarak katıldı.

İkinci sezon ABD, Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, Almanya, Japonya, İspanya ve Portekiz'de gelecek yıl yayınlanacaktır.

İlk sezonu ABD'de "BBC Amerika" kanalında yayınlanan dizinin ABD yayın hakları anlaşma ile birlikte Netflix'e geçmiştir. İngiltere'de ise BBC Two kanalında yayınlanmaktadır. Dizinin üretimi bir başka başarılı dönem draması Downton Abbey'in de prodüksiyon şirketi olan Carnival Film tarafından yapılmaktadır.

Stephen Butchard tarafından oluşturulan ve senaryosu geliştirilen "The Last Kingdom" Bernard Cornwell'in çok satan kitap serisi "The Saxon Stories"den uyarlanmıştır. İlk sekiz bölümlük sezon BBC Two'da 2,7 milyon izleyici ortalaması elde etti ve "Kraliyet Televizyon Derneği" ödülüne aday gösterildi. (Kazanamadı)

Alexander Dreymon'un (American Horror Story) canlandırdığı Uhtred'i merkezine alan dizide, doğuştan hakkı olan toprakları geri kazanabilmek için mücadele eden savaşçı ruhlu bir adamın hikayesi konu edilmektedir. İngiltere Kralı Alfred'in en büyük arzusu ise büyük ve yenilmez bir İngiltere için tüm krallıkları birleştirebilmektir.

İkinci sezon 878 yılında geçecektir. İsyana ve kaosa yenik düşmüş kuzeyin vahşi topraklarında Uthred anayurdu Northumbria için mücadelesine devam edecektir.

Başrollerinde ayrıca David Dawson (Peaky Blinders), Emily Cox (Homeland), Ian Hart (Boardwalk Empire) ve Tobias Santelmann'ın (Marcella) rol aldığı diziye yeni katılan oyuncular Thure Lindhardt (The Bridge), Millie Brady (Legend) ve Peter McDonald (Thirteen) olarak açıklanmıştır.

Bu Yazı Toplam 1346 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM