Facebookta Paylaş Tweetle

Legion Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
10 Haz 2016
Yazar

Legion Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Fargo'nun yaratıcısı Noah Hawley tarafından oluşturulan 'Legion' FX kanalının yaklaşan süper kahraman temalı, bilim kurgu ve drama dizilerinden biridir.

X-Men'in spin-off serisi olarak bilinen "Legion" Marvel Comics kurgusal karakteri olup, Chris Claremont tarafından yazılmış ve sanatçı Bill Sienkiewicz tarafından çizilmiştir. Karakter ilk kez Marvel Comics'in "New Mutants #25" sayısında 1985 yılının Mart ayında görünmüştür. Gerçek ismi "David Charles Haller" olan "Legion" profesör Charles Xavier ve Gabrielle Haller'in bir çok farklı yeteneği olan mutant oğludur. Anti kahraman olarak lanse edilen karakterin ağır bir ruhsal bozukluğu vardır.

Hawley ile birlikte Lauren Shuler Donner (X-Men: Days of Future Past, The Wolverine), Bryan Singer (X-Men: Days of Future Past, Superman Returns), Simon Kinberg (X-Men, Mr. & Mrs. Smith, Sherlock Holmes 2009), Jeph Loeb (Smallville, Lost, Teen Wolf, Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D., Marvel’s Daredevil, Marvel’s Jessica Jones), Jim Chory ve John Cameron (Fargo, The Big Lebowski) yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Hawley ve Cameron icra ettikleri Fargo'nun ikinci sezonunda Emmy® ve Golden Globe® ödülleri kazanmıştır. Brian Leslie Parker'ın yapımcısı olduğu dizinin ortak üretimi Marvel Television, FXP ve 26 Keys Productions şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Pilot bölüm aynı zamanda dizi sorumlusu olarak görev alan Hawley tarafından yazılmış ve yönetilmiştir. Pilot bölümü 2016 bahar ayında Vancouver'de çekilen diziye 31 Mayıs'ta FX tarafından 8 bölüm sipariş verilmiştir. Üretimine yaz aylarında başlanması ve en erken 2017 yılında gösterime girmesi planlanmaktadır.

Başrolünde "Downton Abbey" dizisinde "Matthew Crawley" karakterini canlandıran Dan Stevens rol almaktadır. Stevens'i David Charles Haller / Legion olarak izleyeceğimiz dizide ayrıca Rachel Keller (Fargo), Jean Smart (Fargo, 24), Aubrey Plaza (Parks and Recreation), Jeremie Harris, Amber Midthunder (Longmire), Katie Aselton (The League, Casual) ve Bill Irwin rol almaktadır.

Dizi, kendisine akıl hastası, şizofreni teşhisi konulan ve çocukluğundan beri bununla mücadele eden David Haller'i (Dan Stevens) merkezine almaktadır. Hayallerinde bir kız ile tanışır ve herşey bir anda değişir. Gördüğü ve duyduğu tüm seslerin gerçek olma ihtimali ile karşı karşıyadır.

Bu Yazı Toplam 24802 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM