Facebookta Paylaş Tweetle

The Young Pope İlk Bakış Fragmanı

Tarih
15 Haz 2016
Yazar

Mini dizi olarak planlanan İtalya, Amerika, İngiltere ve Fransa ortak yapımı drama serisi The Young Pope'nin fragmanı yayınlandı.

Oscar, Altın Küre ve BAFTA ödüllü İtalyan yönetmen ve senarist Paolo Sorrentino tarafından oluşturulan dizi sekiz bölümlük mini dizi olarak üretilmiştir. Tüm bölümlerin çekimleri Sorrentino tarafından yönetilmiştir.

Dizi, muhafazakar kimliği ile ön plana çıkan ilk Amerikan Papa Lenny Belardo'nun "Pius XIII" (Jude Law) kurgusal hikayesini anlatıyor. Güçsüzlere ve fakirlere karşı sevgi ve merhametle yaklaşan Belardo aynı zamanda kendisi ile çatışan, karmaşık bir karakterdir. Vatikan Sarayı'ndan gelen otoritesini sarsacak tüm uyarılara karşı inatla ve büyük bir irade ile direnir. Dizi boyunca Lenny'nin Tanrı'yı sorgulama ve en yakınındakileri kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı anlara şahit olacağız.

Bu yıl içerisinde gösterime girecek olan dizi İtalya, Almanya ve İngiltere'de Sky Atlantic, ABD'de HBO, Fransa'da ise Canal+'da yayınlanacaktır. Jude Law ile birlikte başrollerde ayrıca Diane Keaton, Silvio Orlando, Sebastian Roché ve Scott Shepherd rol almaktadır.

Bu Yazı Toplam 1334 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM