Facebookta Paylaş Tweetle

Sherlock 4. Sezon Ne Zaman?

Tarih
17 May 2015
Yazar

Sherlock 4. Sezon Ne Zaman?

BBC'nin en başarılı yapımları arasında yer alan, başrollerini Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın paylaştığı Sherlock dizisinin 4. sezon başlama tarihi netlik kazandı.

Sir Arthur Conan Doyle'nin aynı adlı romanından günümüze uyarlanan polisiye dizisi Sherlock, şu anda dünyanın en sevilerek izlenen dizileri arasında yer alıyor. Birinci sezon 8,82 milyon, ikinci sezon 10,23 milyon, 3. sezon ise 11,82 milyon kişi tarafından izlendi.

Mark Gatiss ve Steven Moffat tarafından geliştirilen ve yapımcılığını da aynı ikilinin üstlendiği dizi ilk olarak mini dizi olarak planlandı. Gördüğü yoğun ilgi üzerine en az 5 sezon olmasına karar verildi ve diziye onay verildi. Romandakinden daha modern bir dedektif Sherlock Holmes yaratıldı ve günümüz teknolojisine ve yaşam koşullarına uyumu sağlandı.

Ülkemizde de e2 kanalında türkçe dublaj, CNBC-e kanalında ise altyazılı olarak yayınlanan dizi ilgi ile izlendi. Çekimleri Londra'da yapılan dizinin her sezonu üç bölümden oluştu. İlk bölümü 25 Temmuz 2010 tarihinde gösterime sunulan dizinin en son bölümü ise 12 Ocak 2014 tarihinde yayınlandı. Her bölümün uzunluğu ortalama 85-90 dakika sürmektedir. Sezonlar arasında ortalama 1,5 yıllık bir bekleme söz konusu ve bu durum izleyiciler tarafından tepkilere yol açtı.

Dedektif Sherlock Holmes karakteri Benedict Cumberbatch tarafından canlandırılıyor. Sadık yardımcısı Dr. Watson rolünü ise Martin Freeman oynuyor. Ayrıca ana karakterler olarak Sherlock'un ev sahibi Bayan Hudson rolünü Una Stubbs, Müfettiş Lestrade rolünü Rupert Graves ve Sherlock'un kendinden 7 yaş büyük abisi Mycroft Holmes karakterini dizinin yapımcısı ve yaratıcısı Mark Gatiss canlandırmaktadır.

Özel bir bölüm ile 25 Aralık 2015 tarihinde ekranlara gelecek dizinin 4. sezon bölümleri 2017 yılında izleyicileri ile buluşacaktır.


Güncelleme | 26 Ekim 2016

Sherlock 4. Sezon Başlama Tarihi Belli Oldu

Dizinin 4.sezon prömiyer tarihi 1 Ocak 2017 olarak açıklanmıştır.

Bu Yazı Toplam 1869 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM