Facebookta Paylaş Tweetle

Knightfall Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
30 Haz 2016
Yazar

Knightfall Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

'Knightfall' History kanalın Amerika-Çek ortak yapımı yaklaşan tarihsel kurgu dizilerinden biridir.

Amerikalı film yönetmeni, aktör, yazar ve yapımcı Don Handfield (Touchback, The Founder, Kill the Messenger) ile birlikte İngiliz yazar Richard Rayner (L.A. Without a Map) ikilisi tarafından oluşturulmuştur. Handfield ile birlikte Jeremy Renner, Jeff Pinkner (Alias, Fringe), Andre Nemec (Mission Impossible: Ghost Protocol), Josh Appelbaum (Mission Impossible: Ghost Protocol), Scott Rosenberg (Beautiful Girls) ve Dominic Minghella yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Oscar ve Altın Küre adaylığı bulunan yapımcı Jeremy Renner (The Unusuals) aynı zamanda dizide konuk yıldız olarak rol alacaktır. İngiliz yazar ve yapımcı Dominic Minghella dizi sorumlusu olarak görev almaktadır. Üretimi A+E Studios ile birlikte The Combine, Midnight Radio, Stillking Films ve PAKT Media şirketleri tarafından yapılan dizinin yapımcı koltuğunda ise Michael Wray oturmaktadır. Ocak ayında 10 bölüm sipariş verilen dizinin bölümleri ortalama 42-45 dakika sürecektir. Dizinin çekimlerine Haziran ayının son haftasında Hırvatistan'ın Dubrovnik şehrinde başlanmıştır. PAKT Medya ile birlikte 140 Hırvat işçi stüdyo, sahne ve setlerin çekimlerinde çalışmaktadır.

Gallerli aktör Tom Cullen'in (Downton Abbey) başrolünü paylaştığı dizide ayrıca Bobby Schofield, Sabrina Bartlett (Da Vinci's Demons), Julian Ovenden (Person of Interest, Downton Abbey), Sarah-Sofie Boussnina (Bron/Broen, 1864), Padraic Delaney (The Tudors), Simon Merrells (Spartacus: War of the Damned), Olivia Ross (War & Peace), Jeremy Renner (Louie, The World Wars), Adam Levy (Gladiator, Rome), David Sterne (Hunted, Da Vinci's Demons) ve eski profesyonel kickboks dövüşçüsü, Türk asıllı İngiliz aktör Cengiz Derviş (Street Fighter: Resurrection, Green Street 3: Never Back Down) rol almaktadır. 3 kez Dünya kickboks şampiyonluğuna yükselen Derviş ayrıca Kuk Sool Won, Hapkido ve Taekwondo dövüş sanatlarında da eğitim almıştır. Baba tarafı Kıbrıslı anne tarafı ise İrlandalı'dır.

Konusu

Knightfall, Haçlıların elit savaşçıları olan Tapınak Şövalyeleri'nin inanç, sadakat ve kardeşlik gibi kavramlar ile birlikte, tarihsel kaynaklara dayalı gizemli ve gerçek hikayelerini anlatan orijinal bir drama serisidir. 14. Yüzyıl'da geçecek dizide Tapınak Şövalyeleri'nin düşüşü ve sonsuza kadar uğursuz sayılacak 13. Cuma konusu işlenecektir. Tom Cullen dizide "Kutsal Kase" yi bulmayı saplantı haline getirmiş Tapınak Şövalyelerinin lideri, Haçlı Seferleri'nin emektar gazisi "Landry" olarak rol alacaktır.

10 bölümden oluşacak ilk sezonun bu yılın sonlarına doğru gösterilmesi planlanmaktadır.


Güncelleme | 26 Eylül 2017

Knightfall Başlama Tarihi ve Fragmanı

"Knightfall" dizisinin başlama tarihi 6 Aralık 2017 Çarşamba olarak açıklandı.

Bu Yazı Toplam 6537 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM