Facebookta Paylaş Tweetle

Sense8 Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
19 May 2015
Yazar

Sense8 Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Netflix, yeni bilimkurgu dizisi Sense8'in ilk fragmanını yayınladı. Wachowski Kardeşlerin yazdığı ve yönettiği Sense8, 5 Haziran'da Netflix'te izleyicileri ile buluşacak.

Matrix'in yaratıcıları Andy ve Lana Wachowski kardeşler en son Jupiter Ascending filmi ile izleyicilerinin karşısına çıktı. Ancak düşük gişe başarısı ile hayranlarının beklentilerini tam olarak karşılayamadı. Babylon 5 bilimkurgu dizisinin yaratıcısı J. Michael Straczynski'de dizinin yazar ve yapımcılığında yer alan önemli isimlerden birisi.

Oyuncu kadrosunda ise Brian J. Smith, Tuppence Middleton, Aml Ameen, Bae Doona, Miguel Ángel Silvestre, Tena Desae, Max Riemelt ve Jamie Clayton gibi isimler yer alıyor.

Brian J. Smith beyazperde de Red Faction: Origins, Red Hook, The War Boys gibi filmlerde yer almış, askeri bilimkurgu dizisi Stargate Universe dizisinde de Matthew Scott ana karakteri ile karşımıza çıkmıştı. Sense8'de ise Will isimli Chicago polisi rolünü oynayacak.

Tuppence Middleton ise 2012 yılında Sky1 kanalında yayınlanan macera dizisi Sinbad'da Tiger karakterini canlandırmıştı. Bir sezon devam eden dizi 12. bölümden sonra iptal edilerek yayından kaldırıldı. 1987 Doğumlu İngiliz aktris dizide Riley isimli İzlandalı bir DJ olarak karşımıza çıkacak.

Dizinin çekimleri konusu itibari ile 7 ayrı ülkede gerçekleştiriliyor. Dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan 8 kişinin, telekinetik yöntemlerle birbirlerine bağlanarak, hayatlarına dokunması konu ediniyor. Bu açıklanamaz ve karmaşık olayı yaşayan karakterlerden bazıları birbirlerini yok etmeye çalışırken, bazıları da bir araya gelmeye çabalayacak.

Dizinin çekim yerleri ise; Chicago ve San Francisco (ABD), Londra (İngiltere), Berlin (Almanya), Seul (Güney Kore), Reykjavik (İzlanda), Mexico City (Meksika), Nairobi (Kenya) ve Mumbai (Hindistan). 

Başlangıç olarak 12 bölümden oluşması planlanan dizinin tüm bölümleri 5 Haziran tarihinde Netflix'ten yayınlanacak.

Bu Yazı Toplam 2769 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM