Facebookta Paylaş Tweetle

Poldark Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
08 Tem 2016
Yazar

Poldark Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Winston Graham'ın aynı isimli roman serisinden uyarlanan 'Poldark' BBC One kanalının drama dizilerinden biridir.

İngiliz tiyatro ve televizyon yazarı Debbie Horsfield tarafından oluşturulmuş ve senaryosu geliştirilmiştir. Horsfield "All the Small Things", "True Dare Kiss" ve "Cutting It" TV çalışmaları ile de bilinir. Horsfield ile birlikte Rebecca Keane, Karen Thrussell, Damien Timmer ve Polly Hill yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Eliza Mellor (Hunted) ise yapımcı olarak görev almaktadır. Bölümleri 60 dakikadan oluşan dizinin üretimi Mammoth Screen şirketi tarafından yapılmaktadır.

8 Mart 2015 tarihinde ekranlara giriş yapan dizinin ilk sezonu sekiz bölümden oluşmaktadır. İlk dört bölümün çekimleri İngiliz yönetmen Edward Bazalgette (Doctor Who, Houdini and Doyle), son dört bölümü ise William McGregor (Misfits) tarafından yapılmıştır. İkinci sezon başlama tarihi 4 Eylül 2016 olarak açıklanan dizi, şimdiden üçüncü sezon onayını da almayı başarmıştır.

Being Human dizisinde "John Mitchell" karakterini canlandıran Aidan Turner'ın başrolünü paylaştığı dizide ayrıca Eleanor Tomlinson (The White Queen), Ruby Bentall (Jekyll and Hyde), Beatie Edney (The Coroner), Jack Farthing (Blandings), Heida Reed, Kyle Soller (You, Me and the Apocalypse), Richard Harrington (Bleak House), Phil Davis (Mad Dogs, Being Human) ve Warren Clarke (Bleak House) rol almaktadır.

18. Yüzyıl sonlarına doğru geçen hikayemizde Kaptan Ross Poldark (Aidan Turner) orduda üç yıl geçirdikten sonra Amerikan Bağımsızlık Savaşı'ndan evine döner. Eve geldiğinde babasının öldüğünü ve eski sevgilisi Elizabeth'in (Heida Reed) kuzeni Francis (Kyle Soller) ile nişanlandığını öğrenir. Babasından miras kalan madenlerin başına geçerek köyün insanlarına yardım etmeye karar verir. Bir gün Demelza (Eleanor Tomlinson) adında genç bir kadını dayaktan kurtarır ve onu mutfakta çalışması için işe alır. Demelza onun hayatında önemli değişikliklere sebep olurken bir yandan da madenlerin kontrolünü ele geçirmeye çalışan açgözlü ve kibirli rakibi George Warleggan (Jack Farthing) ile uğraşmak zorunda kalır.

Bu Yazı Toplam 4711 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM