Facebookta Paylaş Tweetle

American Horror Story Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

Tarih
08 Tem 2016
Yazar

American Horror Story Konusu - Tanıtım (Dizi 2011)

Ryan Murphy ve Brad Falchuk ikilisi tarafından oluşturulan 'American Horror Story' FX'in doğaüstü, korku ve drama türündeki antoloji serilerinden biridir.

İkili ile birlikte Dante Di Loreto, Tim Minear, James Wong, Jennifer Salt, Bradley Buecker ve Alexis Martin Woodall yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Üretimi ise 20th Century Fox Television ile birlikte Ryan Murphy Productions ve Brad Falchuk Teley-Vision şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Her sezon farklı karakterlerin yer aldığı dizi, bağımsız bir hikaye ile mini dizi tadında gösterilmektedir. 5 Ekim 2011 tarihinde çıkış yapan dizinin ilk sezonu günümüzde geçmektedir. Evin eski sahiplerinin hayaletlerinin olduğu, restore edilmiş bir konağa taşınan Harmon ailesinin hikayesi anlatılmaktadır. İkinci sezon "American Horror Story: Asylum" başlığı altında yayınlanmış, 1964 yılı Massachusetts şehrindeki bir tımarhanede çalışan personelin hikayesi anlatılmıştır. New Orleans, Louisiana'da 2013 yılında geçen üçüncü sezon "American Horror Story: Coven" başlığı altında yayınlanmış, cadılık ve büyücülük konusunu ele almıştır. Dördüncü sezon "American Horror Story: Freak Show" olarak adlandırılmış, 1952'lerin Florida'sındaki bir ucube gösterisini konu almıştır. Lady Gaga'nın başrolünü paylaştığı beşinci sezon ise "American Horror Story: Hotel" başlığı ile yayınlanmış, Los Angeles'da bulunan bir hotel personeli ve müşterileri arasındaki ilişkileri konu edinmiştir.

Oyuncu kadrosu ile büyük övgüler alan dizi, eleştirmenler tarafından da oldukça olumlu notlar almıştır. 6. sezon prömiyer tarihi 14 Eylül 2016 olarak açıklanmıştır.

Bu Yazı Toplam 3021 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM