Facebookta Paylaş Tweetle

The Big Bang Theory Konusu - Tanıtım (Dizi 2007)

Tarih
09 Tem 2016
Yazar

The Big Bang Theory Konusu - Tanıtım (Dizi 2007)

Chuck Lorre ve Bill Prady ikilisi tarafından oluşturulan 'The Big Bang Theory' CBS'nin sitcom türündeki komedi dizilerinden biridir.

İlk kez 24 Eylül 2007 tarihinde ekranlara giriş yapan dizide ikili ile birlikte Steven Molaro yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Faye Oshima Belyeu'nun yapımcısı olduğu dizinin bölümleri ortalama 18-24 dakika sürmektedir. Üretimini ise Chuck Lorre Productions ve Warner Bros. Television şirketleri yapmaktadır.

Oyuncu kadrosundaki isimler Johnny Galecki (Roseanne), dört kez Emmy ve bir kez Altın Küre ödülü kazanan Jim Parsons, Kaley Cuoco (8 Simple Rules), Simon Helberg (Derek and Simon), Kunal Nayyar, Sara Gilbert (Roseanne), Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman (Ugly Betty) ve Laura Spencer (Switched at Birth) olarak sıralanmaktadır.

Kaliforniya'nın Pasadena şehrinde geçen dizi 5 ana karakteri merkezine alır. Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü'nde çalışan, aynı evde yaşayan iki üstün zekalı deneysel fizikçi Leonard Hofstadter (Johnny Galecki) ve teorik fizikçi Sheldon Cooper (Jim Parsons), garson ve oyunculuğa hevesli karşı komşuları Penny (Kaley Cuoco),  Leonard ve Sheldon'ın uzay mühendisi olan ortak arkadaşları Howard Wolowitz (Simon Helberg) ve yine aynı yerde çalışan astrofizikçi Rajesh Koothrappali (Kunal Nayyar).  Bu dört erkeğin bilime olan ilgileri ve üstün zekaları ile Penny'nin sosyal beceri ve normal davranışları yan yana gelince komik sonuçlar doğurur.

Bu Yazı Toplam 2557 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM