Facebookta Paylaş Tweetle

The Alienist Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Tarih
21 May 2015
Yazar

The Alienist Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Caleb Carr'ın 1994 tarihinde yazdığı çok satan polisiye, gerilim ve suç draması türündeki romanı 'The Alienist' dizi oluyor. TNT kanalında yayınlanacak olan dizi için sekiz bölüm sipariş verildi.

HBO'nun popüler dizisi "True Dedective"in de çekimlerini yapan, Emmy ödüllü ABD'li yönetmen Cary Fugunaka tarafından Tv adaptasyonu yapılan diziyi "Forrest Gump" filmi ile Oscar ödüllü kazanan senarist Eric Roth (Berlin Station, Cards, Luck), Oscar adayı yönetmen John Sayles ve Oscar Adayı İranlı senarist Hossein Amini kaleme alıyor. Steve Golin ve Rosalie Swedlin'in de yönetici yapımcı olarak hizmer verdiği dizinin üretimini Paramount Television ve Anonymous Content şirketleri üstleniyor. Yönetmen koltuğunda ise Belçikalı Tv ve Film yönetmeni Jakob Verbruggen (London Spy, House of Cards, Code 37, The Fall) oturuyor. 2018 yılında gösterime girecek dizi için TNT bölüm başına 5 milyon dolar bütçe ayırdı.

Başrollerinde "Good Bye, Lenin!" adlı sinema filminde canlandırdığı "Alex Kerner" rolü ile bilinen Alman aktör Daniel Brühl ve Gallerli aktör Luke Evans'ın oynayacağı dizide ayrıca Dakota Fanning, Robert Wisdom, Douglas Smith, Matthew Shear, Matt Lintz, Brian Geraghty ve Q’orianka Kilcher rol alıyor.

1896 yılında New York'ta geçen dizinin ismi Türkçe'ye "Ruh Avcısı" olarak çevriliyor. New York'un büyüleyici ve atmosferik dünyasında geçen temposu yüksek, psikolojik bir gerilim dizisi olması bekleniyor.

Konusu

Bir polis memurunun korkunç bir cinayete kurban gitmesinden sonra, gazeteci John Schuyler Moore, okul arkadaşı "ruh avcısı" psikolog Dr. Laszlo Kreizier ve polis müdürü Theodore Roosevelt'in seri katili yakalamak için güçlerini birleştirmesinin hikayesi konu edilmektedir.

Bu Yazı Toplam 3779 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM