Facebookta Paylaş Tweetle

Rizzoli & Isles 6. Sezon Ne Zaman?

Tarih
21 May 2015
Yazar

Rizzoli & Isles 6. Sezon Ne Zaman?

TNT kanalında yayınlanan başarılı polisiye, suç draması Rizzoli & Isles geçtiğimiz yıl 6. sezon onayını almıştı. Tess Gerritsen'in aynı isimli romanından uyarlanan dizinin 6. sezon prömiyerine az bir zaman kaldı.

Ülkemizde de 7 serisinin Türkçe baskısı bulunan kitap toplamda 9 seriden oluşuyor. Janet Tamaro tarafından Tv'ye uyarlanan dizinin başrollerini Angie Harmon ve Sasha Alexander paylaşıyor. Angie Harmon, Baywatch Nights ve Law & Order dizileri ile de tanınmaktadır. Sasha Alexander ise birçok sinema filminin yanısıra Dawson Creek, Presidio Med, NCIS gibi dizilerden de hatırlanabilir.

Ayrıca kadroda Brian Goodman, Jordan Bridges, Lee Thompson Young, Bruce McGill ve Lorraine Bracco gibi başarılı isimler de yer almaktadır. Dizinin showrunner koltuğunda ise Jan Nash oturuyor.

Şu ana kadar 74 bölümü yayınlanmış olan dizinin son bölümü 17 Mart 2015 tarihinde yayınlandı. İlk bölümünden son bölümüne bir göz attığımızda diziye ilginin her sezon azaldığını görüyoruz. İlk pilot bölümü 7,55 milyon izleyiciyi ekran karşısına toplamışken 5. sezon pilot bölümü 5,81 milyon kişi tarafından izlenmiş. Aynı şekilde ilk sezon finali 6,56 milyon kişi tarafından seyredilmişken son sezon finali 3,62 milyon kişi tarafından izlenmiş.

Konusu, birbirinden farklı karakterlere sahip biri Boston Polis Departmanı'nda Dedektif Jane Rizzoli (Angie Harmon) diğeri Dr. Maura Isles (Sasha Alexander) iki kadının çözdükleri davalara ve arkadaşlıkları üzerine kurulu. Ülkemizde Cnbc-e kanalında da gösterilen dizinin her bölümünde ayrı bir konu işlenmektedir.

16 Haziran 2015 tarihinde yeni bölümleri ile TNT ekranlarına gelecek olan dizinin 6. sezonu 18 bölümden oluşacak.

Bu Yazı Toplam 1544 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM