Facebookta Paylaş Tweetle

The Last Tycoon Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
31 Tem 2016
Yazar

The Last Tycoon Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

İrlanda asıllı ABD'li yazar F. Scott Fitzgerald'ın aynı isimli romanından uyarlanan 'The Last Tycoon' Amazon kanalının yaklaşan dönem draması dizilerinden biridir.

Orijinal ismi "The Love of the Last Tycoon" olan kitabın TV uyarlaması ve senaryo geliştirmesi Amerikalı yönetmen ve senarist Billy Ray tarafından yapılmıştır. Christopher Keyser, Joshua D. Maurer, David A. Stern ve Alixandre Witlin yönetici yapımcı olarak görev alan isimlerdir. Üretimi ise Amazon Studios ile birlikte TriStar Television, City Entertainment, KippSter Entertainment ve Sony Pictures Television şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Kitap, 20. yüzyılın en büyük yazarlarından kabul edilen F. Scott Fitzgerald bitiremediği son eseridir ve ölümünden bir yıl sonra 1941 yılında yayınlanmıştır. 1976 yılında aynı isimle (Türkçesi "Son Patron") beyaz perdeye uyarlanmış, çekimlerini Oscar ödüllü yönetmen Elia Kazan'ın yaptığı filmin başrollerini ise Robert De Niro, Tony Curtis, Robert Mitchum ve Jack Nicholson paylaşmıştır. İnanılmaz geniş oyuncu kadrosuna rağmen başarısız olmuş ve tam bir fiyasko olarak değerlendirilmiştir.

17 Haziran 2016 tarihinde Amazon'da yayınlanan pilot bölümün ardından beğenilmiş ve 27 Temmuz'da tam sezon siparişi verilmiştir.

Oyuncu kadrosundaki isimler Matt Bomer (Chuck, American Horror Story: Hotel), beş kez Emmy ve üç Altın Küre ödülü kazanmış aktör Kelsey Grammer (Boss, 30 Rock), Lily Collins (90210), Dominique McElligott (House of Cards, Hell on Wheels, The Astronaut Wives Club), Jessica De Gouw (Arrow, Underground), Rosemarie DeWitt (Mad Men), Enzo Cilenti (Game of Thrones), Koen De Bouw ve Mark O'Brien (Halt and Catch Fire) olarak sıralanmaktadır.

Konusu

Dizi, yetenekli Hollywood film yapımcısı Monroe Stahr (Matthew Bomer) ile huysuz ve asabi stüdyo yöneticisi Pat Brady (Kelsey Grammer) arasındaki güç mücadelesini ekranlara taşıyor. Hikayenin gerçeği ise Irving Thalberg ve Louis B. Mayer arasındaki ilişkiye dayanmaktadır.

Bu Yazı Toplam 4284 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM