Facebookta Paylaş Tweetle

The Good Wife 7. Sezon Onayı Aldı

Tarih
22 May 2015
Yazar

The Good Wife 7. Sezon Onayı Aldı

2009 Yılından beri CBS ekranlarında olan Robert King ve Michelle King tarafından yaratılan politik, hukuk draması The Good Wife 7. sezon onayını aldı.

Julianna Margulies, Matt Czuchry, Archie Panjabi, Graham Phillips, Makenzie Vega, Alan Cumming, Zach Grenier, Matthew Goode, Josh Charles ve Christine Baranski gibi başarılı oyuncuların yer aldığı dizi CBS'nin en başarılı yapıtlarından biri.

Bugüne kadar birçok ödüle aday gösterilen dizi yayınlandığı ilk sezonu ile Emmy ve Altın Küre dahil sayısız ödülü kazandı. Toplamda 9 Emmy Ödülü kazanan dizi de, ödüllerin çoğunu dizinin başrol oyuncusu Julianna Margulies aldı.

Julianna Margulies canlandırdığı "Alicia" karakteri ile beş defa Altın Küre'ye dört defa da Emmy Ödüllerine aday gösterildi. 2009 Yılında Altın Küre'de Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu seçildi. 2011 ve 2014 Yılları Emmy adaylığında Drama Dizisinde En İyi Kadın Başrol Oyuncusu ödülü kazandı.

Dizinin yapımcılığında Ridley Scott, Tony Scott, Dee Johnson, David W. Zucker, Michelle King, Robert King ve Brooke Kennedy isimleri yer alıyor.

Dizide, Peter Florrick (Matt Czuchry) isimli seçkin bir politikacının eşi ve iyi bir anne olan, mesleğinden vazgeçerek kendisini eşine ve çocuklarına adamış Alicia Florrick'in (Julianna Margulies) hikayesi konu ediliyor. Kocasının seks skandalına karışmasından sonra, kendisine yeni bir düzen kurması ve zorluklarla mücadele edişi işleniyor.

Bu Yazı Toplam 1384 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM