Facebookta Paylaş Tweetle

The A Word Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
02 Ağu 2016
Yazar

The A Word Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Orijinali Keren Margalit tarafından oluşturulan 'The A Word' BBC One kanalının 2016 Mart ayında gösterime girmiş drama türündeki dizilerinden biridir.

"Yellow Peppers" isimli bir İsrail dizisinden uyarlanan ve Peter Bowker tarafından senaryosu geliştirilen dizinin ABD'de gösterimi SundanceTV'de yapılmaktadır. İlk sezon altı bölümden oluşmakta ve her bölüm ortalama bir saat sürmektedir. İlk bölümü ile İngiltere'de 22 Mart 2016 tarihinde gösterime girmiş 26 Nisan'da sezon finali yapmıştır. ABD'de ki gösterimine ise 13 Temmuz'da başlanmıştır. Eleştirmenler tarafından beğeniler ve övgüler alan gösteri, İngiltere'de bölüm başına ortalama 6 milyon izleyici toplamıştır. 26 Mayıs'ta ikinci sezon için yenilenmiştir.

Keren Margalit ile birlikte Peter Bowker, Patrick Spence, Lucy Ritcher, Sara Johnson ve Avi Nir yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Marcus Wilson (Luther, Doctor Who) ise yapımcı olarak görev almaktadır. Yönetmen koltuğunda ise iki kez Oscar'a aday gösterilen İngiliz yönetmen Peter Cattaneo (Rev., Little Crackers) oturmaktadır. Üretimi Keshet UK ve Fifty Fathoms şirketleri tarafından yapılan dizinin çekimleri ise Lake District, Keswick, Cumbria, Thirlmere ve The Space Project bölgelerinde yapılmaktadır.

Oyuncu kadrosundaki isimler İskoçyalı aktris Morven Christie (Doctor Who, Grantchester), Lee Ingleby (The Five, Luther), Greg McHugh (Fresh Meat), Vinette Robinson (Sherlock, Close to the Enemy), Max Vento, Molly Wright, Christopher Eccleston (Safe House, Doctor Who), Pooky Quesnel, Matt Greenwood, Thomas Gregory ve Daniel Cerqueira olarak sıralanmaktadır.

Dizide, İngiltere'de kırsal bir bölgede yaşayan, başlangıçta mutlu bir yaşamları olan fakat 5 yaşındaki oğullarının otizm hastası olduğunu öğrendikten sonra hayatları alt-üst olan bir ailenin çilesi anlatılmaktadır.

Bu Yazı Toplam 2550 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM