Facebookta Paylaş Tweetle

NCIS 13. Sezon Onayı Aldı

Tarih
23 May 2015
Yazar

NCIS 13. Sezon Onayı Aldı

2003 Yılından beri Amerika'nın en çok izlenen dizileri arasında yer alan CBS kanalının askeri kriminal dizisi NCIS 13. sezon onayını aldı.

Donald P. Bellisario ve Don McGill tarafından yaratılan dizi 282. bölümü geride bıraktı. Açılımı Naval Criminal Investigative Service türkçe açılımı Deniz Kuvvetleri Kriminal Araştırma Servisi olan dizi ülkemizde Digitürk bünyesindeki Dizimax Vice kanalı tarafından yayınlanıyor.

Dizileri genel olarak incelediğimizde zamanla seyircinin ilgisini kaybeder ve düşüşe geçer. Senarist artık ne yazacağını bilemez, ite-kaka diziyi götürmeye çalışır. NCIS'te ise durum tam tersi. Çıkış yaptığı 2003 senesinden beri neredeyse izlenme sayısını ikiye katladı. İlk sezonu 11,84 milyon kişi tarafından seyredilen dizinin son sezonu 18,25 milyon izleyiciye ulaştı. 15 Ocak 2013 tarihinde yayınlanan 10. sezon "Shiva" isimli bölüm 22.860.000 seyirci ile en yüksek izleyici sayısına ulaşarak bir rekor kırdı. Reytingleri 4,1 derecelere kadar ulaştı. Saati ve günü hiç değişmeyen dizi Amerika'da Salı günleri 20:00 da ekranlarda oluyor. Tüm yayınlar içerisinde en çok izlenen üçüncü program olurken, en çok izlenen birinci dizi ünvanına erişti. Hatta bunu fırsat bilen yapımcılar kendisinden iki dizi daha doğurdu. Spin-off olarak NCIS: Los Angeles ve NCIS: New Orleans CBS ekranlarında yerini aldı. Çeşitli adaylıklardan ödül kazanan dizi şimdiye kadar üç defa da Emmy Ödülleri'ne aday gösterildi.

Dizinin kemikleşmik kadrosunda Mark Harmon, Sasha Alexander, Michael Weatherly, Pauley Perrette, David McCallum, Sean Murray, Cote de Pablo isimli oyuncular yer alıyor.

Dizide, Amerikan Donanması'na ve personeline karşı işlenen suçları inceleyen birimin soruşturmalarına ve özel yaşamlarına değinilmektedir.

Bu Yazı Toplam 2284 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM