Facebookta Paylaş Tweetle

Goliath Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
08 Ağu 2016
Yazar

Goliath Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Amerikalı senarist ve yapımcı David E. Kelley tarafından oluşturulan 'Goliath' Amazon kanalının yaklaşan hukuk draması türündeki dizilerinden biridir.

David E. Kelley "Chicago Hope", "The Practice", "Boston Public", "Boston Legal", "The Crazy Ones", "Big Little Lies" gibi dizi projeleri ile bilinir. Ayrıca birçok projede birlikte çalıştığı meslektaşı Jonathan Shapiro dizinin ortak yaratıcısıdır. Dizinin çekimlerini Lawrence Trilling (4 bölüm), Alik Sakharov (2 bölüm), Bill D'Elia (1 bölüm) ve David Semel (1 bölüm) yapmıştır.

İlk sezonu 10 bölüm olarak planlanan dizinin prömiyer tarihi 14 Ekim 2016 Cuma olarak açıklanmıştır.

Geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan dizide öne çıkan isimler; Fargo dizisinde canlandırdığı antagonist karakter "Lorne Malvo" ile hatırlayacağınız Oscar ödüllü yönetmen ve aktör Billy Bob Thornton, Oscar ödüllü ABD'li aktör William Hurt (Beowulf: Return to the Shieldlands, Humans, Damages), Olivia Thirlby (Bored to Death), Maria Bello (Touch, ER), Sarah Wynter (American Odyssey, Californication, Damages), Molly Parker (House of Cards), Britain Dalton, Nina Arianda (Hannibal) ve Tania Raymonde (The Last Ship) olarak sıralanmaktadır.

Dizide, gözden düşürülerek mesleğinden dışlanmış bir avukatın, ona kurtuluş ya da en azından intikam getirebilecek yeni bir davayı üstlenmesi konu edilecektir.

Bu Yazı Toplam 7711 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM