Facebookta Paylaş Tweetle

One Mississippi Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
08 Ağu 2016
Yazar

One Mississippi Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Amerikalı stand-up komedyeni ve senarist Tig Notaro tarafından oluşturulan ve başrolünü paylaştığı 'One Mississippi' Amazon kanalının yaklaşan kara mizah, komedi türündeki dizilerinden biridir.

"Transparent", "Inside Amy Schumer", "The Office", "Community" gibi dizilerdeki rolleri ve çalışmaları ile bilinen Notaro ile birlikte Oscar sahibi senaryo yazarı Diablo Cody (Juno) dizinin ortak yaratıcısıdır. İkili ile birlikte Kate Robin, M. Blair Breard, Louis C.K. ve Dave Becky yönetici yapımcı olarak dizide görev almaktadır. Dizinin üretimi ise FX Productions ve Pig Newton, Inc. şirketleri tarafından yapılmaktadır.

5 Kasım 2015 tarihinde yayınlanan pilot bölümün ardından izleyicilerden olumlu geri bildirimler alan diziye kanal tarafından tam sezon onayı verilmiştir. İlk sezon yayın tarihi 9 Eylül 2016 olarak açıklanmıştır.

Oyuncu kadrosunda ayrıca Casey Wilson (Happy Endings, Saturday Night Live, Marry Me), Noah Harpster (Transparent), John Rothman (Law & Order), Beth Burvant, Madeline Bertani, Hector Andres Lopez, Jill Bartlett ve Robert Craighead rol almaktadır.

Dizi, Tig Notaro'nun gerçek yaşam öyküsünden esinleniyor. Çok sevdiği annesinin ani ölümünden sonra memleketi Mississippi'ye dönen Tig'in (Tig Notaro) trajikomik hayatı anlatılmaktadır. Bir yandan yaralarını sarmaya çalışırken diğer yandan son zamanlarda bozulan sağlık sorunları ile mücadele ediyor.

Bu Yazı Toplam 1639 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM