Facebookta Paylaş Tweetle

Good Girls Revolt Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
08 Ağu 2016
Yazar

Good Girls Revolt Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Gerçek bir hikayeye dayanan ve ABD'li gazeteci Lynn Povich'in kitabından uyarlanan 'Good Girls Revolt' Amazon kanalının yaklaşan tarihi drama dizilerinden biridir.

"Narcos", "Greek" ve "Covert Affairs" gibi dizilerin yapımcısı Dana Calvo tarafından oluşturulmuş ve senaryosu geliştirilmiştir. Lynda Obst ve Jeff Okin'in yönetici yapımcı olarak görev aldığı dizinin yönetmenliğini Daniel Attias ve Liza Johnson yapmaktadır. Dizinin üretimi ise Amazon Studios, Sony Pictures Television ve TriStar Television şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Oyuncu kadrosunda rol alan isimler Anna Camp (The Mindy Project, The Good Wife), Genevieve Angelson (House of Lies), Grace Gummer (Mr. Robot, Extant, American Horror Story), Joy Bryant (Parenthood), Chris Diamantopoulos (Silicon Valley, About a Boy, Episodes, Arrested Development, The Office), Hunter Parrish (Hand of God, The Following), Jim Belushi (The Defenders), Teddy Bergman (Submissions Only), Daniel Eric Gold (Ugly Betty) ve Erin Darke olarak sıralanmaktadır.

Yönetmenliğini Liza Johnson'un yaptığı ve senaryosunu Dana Calvo'nun yazdığı pilot bölüm 5 Kasım 2015 tarihinde yayınlanmıştır. İzleyiciler tarafından olumlu geri dönüşler alan diziye kanal tarafından tam sezon onayı verilmiştir. Darlene Hunt'un yazdığı "Futures" başlıklı ikinci bölüm ile 28 Ekim 2016 tarihinde ekranlara dönüş yapması planlanmaktadır.

Dizi, 1969'ların sonlarında bir Amerikan haber dergisinde çalışan bir grup kadının kişisel ve profesyonel yaşamlarını merkezine alıyor. Dünyanın kültürel değişime geçtiği bu dönemde, değişimi reddeden tek yer vardı. Haber merkezleri! "Good Girls Revolt " News of the Week dergisinde çalışan ve adil muamele isteyen bir grup araştırmacı kadının çabasını, evliliklerini, kariyerlerini, dostluklarını, cinsel ve aşk hayatlarını konu ediniyor.

Bu Yazı Toplam 2244 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM