Facebookta Paylaş Tweetle

Alias Grace Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2017)

Tarih
20 Ağu 2016
Yazar

Alias Grace Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2017)

Kanadalı yazar Margaret Atwood'un 1996 basımı aynı isimli, ödüllü romanından uyarlanan 'Alias Grace' CBC ve Netflix'in tarihsel drama türündeki dizilerinden biridir.

Kanadalı aktris ve yapımcı Sarah Polley (Looking for Alaska, Take this Waltz, Away from Her) tarafından senaryosu geliştirilmiş ve TV'ye uyarlanmıştır. Altı bölümlük mini dizi olarak planlanan gösterinin yönetmen koltuğunda Mary Harron (Graceland, Constantine, The Following) oturmaktadır. Kanada'da CBC Television'da yayınlanacak olan dizinin uluslararası gösterim hakları Netflix'e aittir. Çekimlerine bu ay Ontario'da başlanan dizinin gösterimi 2017 yılında yapılacaktır.

Şu ana kadar kesinleşen oyuncu kadrosu "11.22.63" dizisinde "Sadie Dunhill" karakterini canlandıran Sarah Gadon, "Chuck" dizisi ile gönülleri fethetmiş Zachary Levi ve "The Piano" filmi ile Oscar ödülü kazanmış Anna Paquin olarak açıklanmıştır.

"Alias Grace", fakir bir genç kadın olan, İrlanda'dan Kanada'ya göç eden Grace Marks (Sarah Gadon) ve onun tek dayanağı James McDermott'un gerçek hikayesinden esinlenmiştir. 1843 yılında işvereni Thomas Kinnear ile kahyası Nancy Montgomery'in (Anna Paquin) vahşice işlenmiş cinayetinden suçlanarak mahkum edilmiştir. Grace ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış, James ise idam edilmiştir. 1840'lı yıllarda Grace bu çifte cinayetten dolayı Kanada'nın en gizemli ve şöhretli kötü kadınlarından biri haline gelmiştir. Tartışmalı mahkumiyet yılları sonrası 30 yıl içeride yattıktan sonra hakkında beraat kararı çıkmıştır.

Bu Yazı Toplam 3277 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM