Facebookta Paylaş Tweetle

Mindhunter Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
31 Ağu 2016
Yazar

Mindhunter Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

'Mindhunter' Netflix'in 2017 yılında ekranlara giriş yapması beklenen suç ve drama türündeki dizilerinden biridir.

FBI eski özel ajanı John E. Douglas'ın anılarını anlattığı "Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit" isimli kitabından uyarlanmıştır. Senaryo geliştirmesi ve yapımcılığı İngiliz oyun yazarı Joe Penhall (Blue/Orange) tarafından yapılmıştır. Penhall ile birlikte Jennifer Orme Erwin, Jim Davidson ve AJ Dix'in yapımcısı olduğu dizide Altın Küre ve BAFTA ödüllü yönetmen David Fincher (House of Cards) ve Charlize Theron yönetici yapımcı olarak görev almaktadır. Üretimi Denver and Delilah ve Jen X Productions, Inc. şirketleri tarafından yapılan dizinin çekimleri ise Pennsylvania eyaletinin Pittsburgh şehrinde yapılmaktadır.

Oyuncu kadrosundaki isimler Jonathan Groff (Looking, Glee, Boss), Holt McCallany (Blue Bloods, Heroes, CSI: Miami), Anna Torv (Fringe, Secret City), Cotter Smith (Revolution, The Americans), Hannah Gross, Stacey Roca (Waking the Dead), Peter Murnik (Justified) ve Happy Anderson (Gotham, Quarry) olarak sıralanmaktadır.

1979 yılında geçecek dizide, seri katillerin işlediği ve soruşturmaları devam eden davaları çözmeye çalışan FBI Davranış Bilimleri Birimi özel ajanları Holden Ford (Jonathan Groff) ve Bill Tench'in (Holt McCallany) maceraları konu edilecektir.

Bu Yazı Toplam 5027 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM