Facebookta Paylaş Tweetle

The Handmaid's Tale Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
08 Eyl 2016
Yazar

The Handmaid's Tale Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Kanadalı feminist yazar Margaret Atwood'un aynı isimli kitabından uyarlanan 'The Handmaid's Tale' Hulu kanalının 2017 yılında gösterime girecek drama türündeki dizilerinden biridir.

Türkçeye "Damızlık Kızın Öyküsü" olarak çevrilen roman ilk kez 1985 yılında baskıya alınmıştır. Atwood romanında distopyanın güçlü feminist yönünü göstermiş ve kadın haklarının bugünkü halinin tersine döndüğünde çıkacak sonucu incelemiştir.

Dizinin TV uyarlaması ve geliştirmesi The 100, Eureka, The 4400, Medium ve ER gibi dizilerin yapımcısı Bruce Miller tarafından yapılmıştır. Ayrıca Daniel Wilson, Fran Sears ve Warren Littlefield yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Yönetmenliğini Reed Morano'nun (Billions, Halt and Catch Fire) üstlendiği dizinin üretimi MGM Television tarafından yapılmaktadır.

Oyuncu kadrosunda rol alan isimler Altın Küre ödüllü ABD'li aktris Elisabeth Moss (Mad Men), Samira Wiley (Orange Is the New Black), İngiliz aktör Joseph Fiennes (FlashForward, Camelot, American Horror Story: Asylum), "Chuck" dizisinde ajan "Sarah Walker" karakterini canlandıran Avustralyalı aktris Yvonne Strahovski, Max Minghella (The Mindy Project), Ann Dowd (The Leftovers) ve Madeline Brewer (Hemlock Grove, Orange Is the New Black) olarak sıralanmaktadır.

Konusu

Bir terör saldırısı sonucu ABD hükümeti devrilmiş, başkan ve kongre üyeleri öldürülmüş, yönetime radikal bir grup tarafından el konulmuştur. Kadınların haklarının elinden alındığı bu dönemde bulaşıcı ve cinsel hastalıklar yüzünden doğurganlık önemli oranda azalmıştır. Offred (Elisabeth Moss) o dönemde doğurgan olarak kalabilen nadir kadınlardan biridir ve komutan Fred Waterford'un (Joseph Fiennes) evinde çalışmaktadır. Kocası ve kızı ile Kanada'ya kaçmaya çalışırken kocasını kaybetmiş, kızı elinden alınmıştır. Kendisi ise yüksek rütbeli komutanlara çocuk doğurması için verilmiştir. Offred bu baskıcı rejim altında hem hayatta kalmaya çalışacak hem de elinden alınan kızını arayacaktır. Strahovski ise dizide komutan Fred Waterford'un eşi "Serena" karakterini canlandıracaktır.

10 bölümden oluşacak ilk sezon 2017 yılı içerisinde gösterime girecektir.

Bu Yazı Toplam 6211 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM