Facebookta Paylaş Tweetle

The Bastard Executioner Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
26 May 2015
Yazar

The Bastard Executioner Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

FX'in yeni tarihsel kurgu dizisi The Bastard Executioner, Sons of Anarchy'nin yaratıcısı Kurt Sutter'ın imzasını taşıyacak.

7 sezon süren ve geçtiğimiz yıl finalini yapan suç draması Sons of Anarchy FX kanalının reytingleri altüst eden başarılı yapımlarından birisiydi. Aynı dizinin yapımcısı ve 15 yıldır kanalın aile üyelerinden biri gibi olan Kurt Sutter şimdi FX kanalına bol kan ve şiddet içeren bir başka muhteşem yapıtı getirmek üzere. Tarihsel kurgu, drama türünde olacak dizi 14. yüzyıl İngiltere'sinde ve Kral I. Edward döneminde geçecek.

Yönetici yapımcı koltuğunda Kurt Sutter'ın oturacağı dizinin ortak yapımcılığına Brian Grazer, Francie Calfo ve Paris Barclay eşlik edecek. Çekimlerine Galler'de başlanan dizinin pilot bölüm yönetmenliğini ise Paris Barclay yapıyor.

Dizinin başrolünde kariyeri ile ilgili pek fazla bilgi sahibi olamadığımız, yeni keşfedilen yeteneklerden Avustralyalı aktör Lee Jones yer alacak. Fakat yinede diğer oyunculara baktığımızda oldukça sağlam bir kadroya sahip olduğunu görüyoruz.

True Blood'un başrol oyuncusu Bill Compton karakterini canlandıran Stephen Moyer, Sons of Anarchy de Gemma Teller Morrow olarak oynayan ve Kurt Sutter'ın gerçek hayatta eşi olan Katey Sagal, Flora Spencer-Longhurst, Sam Spruell, Darren Evans, Danny Sapani, Timothy V. Murphy, Sarah White, Sarah Sweeny ve Ross O'Hennessy gibi oyuncular dizinin ana karakterleri arasında yer alıyor.

Ayrıca Kurt Sutter'da kadroda yer alacak önemli isimler arasında. Az ve öz konuşan, kimsenin yüzünü görmediği, Annora'nın koruyucusu "The Dark Mute" karakterine can verecek.

Geleceği gören ve hastalara şifa dağıtan gizemli kadın "Annora" ise Katey Sagal tarafından canlandırılacak.

Stephen Moyer orduda mareşal olarak görev yapmış zeki ve soylu "Milus Corbett" olarak rol alacak. Şimdi ise "Ventris"in (Flora Spencer-Longhurst) şansölyesi ve sağ kolu olarak hizmet vermektedir.

Dizide misafir olarak rol alacak bir başka ünlü oyuncu ise The Americans dizisinin başrol oyuncularından Matthew Rhys olacak. Gallerli isyancıların korkusuz lideri "Gruffudd y Blaidd" karakterine can verecek.

I. Kral Edward'ın şövalyelerinden Wilkin Brattle rolünü canlandıracak olan Lee Jones, savaşın getirdiği yıkım ve şiddetten duygusal olarak derin yaralar almış, manevi işkenceler görmüş ve kendi kabuğuna çekilmiş basit bir çiftçi olarak karşımıza çıkacak. Ancak yaşanan kanlı olaylar neticesinde kılıcını eline alarak yeniden vahşet ve şiddet dolu ortama girmek durumunda kalacak.

1. Sezonu 10 bölümden oluşacak The Bastard Executioner önümüzdeki sonbahar izleyicileri ile buluşacak.

Bu Yazı Toplam 2221 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM