Facebookta Paylaş Tweetle

The White Princess Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2017)

Tarih
09 Eyl 2016
Yazar

The White Princess Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2017)

Philippa Gregory'nin 2013 yılında yayınlanan aynı isimli romanından uyarlanan 'The White Princess' Starz'ın yaklaşan tarihsel kurgu türündeki İngiliz-Amerikan yapımı mini dizilerinden biridir.

TV uyarlamasını ve geliştirmesini Don Handfield ve Richard Rayner ikilisinin yaptığı dizide Emma Frost, Philippa Gregory, Colin Callender, Scott Huff ve Michele Buck yönetici yapımcı olarak görev almaktadır. Yapımcılığını ise Lachlan MacKinnon (The Bill) üstlenmektedir. Pilot bölümünü Jamie Payne'in (Legends, Queen of the South, American Odyssey) yönettiği dizinin üretimi Company Pictures Playground şirketi tarafından yapılmaktadır.

İngiliz aktris Jodie Comer'in (Thirteen, Doctor Foster, My Mad Fat Diary) başrolünü paylaştığı dizide ayrıca Jacob Collins-Levy (Glitch), Essie Davis (Game of Thrones, The Slap), Joanne Whalley (Beowulf: Return to the Shieldlands), Michelle Fairley (Game of Thrones), Suki Waterhouse, Rebecca Benson (Game of Thrones), Rhys Connah (Happy Valley), Caroline Goodall (Berlin Station), Kenneth Cranham (Rome) ve Vincent Regan (The Royals, Atlantis, Strike Back, Empire) rol almaktadır.

Gregory'nin önceki üç eseri (The White Queen / Beyaz Kraliçe (2009), The Red Queen / Kızıl Kraliçe (2010) ve The Kingmaker's Daughter / Kralyapanın Kızı (2012)) 2013 yılında mini diziye uyarlandı. BBC One kanalında yayınlanan ve "The White Queen" olarak bilinen dizi toplam on bölümden oluşmaktadır. Starz için çekilen sekiz bölümlük "The White Princess" ise hikayenin devamı niteliğindedir.

İngiltere tarihinin en çalkantılı dönemlerini konu alan “The White Princess” güç, aile, aşk, ihanet ve ölüm gibi temaları içerisinde barındırır. 1485 yılında geçen dizi bir kadın karakterin bakış açısı ile anlatılmaktadır. Tudor Hanedanı'nın yükselişe geçmesiyle Yorklardan Prenses Elizabeth (Jodie Comer) ve Henry Tudor (Jacob Collins-Levy) evlenir. Bu birleşme VII Henry'nin tahtını garanti altına alır ancak kişisel çıkarları ve siyasi sürtüşmeleri bir kez daha krallığı göz yaşı ile tehtid etmektedir.


Güncelleme | 06 Ocak 2017

The White Princess Tanıtım Fragmanı

Bu Yazı Toplam 6114 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM