Facebookta Paylaş Tweetle

The Fall Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
15 Eyl 2016
Yazar

The Fall Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Allan Cubitt tarafından oluşturulan ve yazılan 'The Fall' BBC'nin 2013 yılından beri gösterimde olan gerilim ve suç draması türündeki İngiliz dizilerinden biridir.

Jakob Verbruggen ile birlikte dizinin yönetmenliğini de yapan Allan Cubbit "The Runaway" ve "Anna Karenina" dizi çalışmaları ile de bilinir. Patrick Irwin, Justin Thomson-Glover, Stephen Wright ve dizinin yıldızı Gillian Anderson yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Gub Neal, Julian Stevens ve Carol Moorhead ise yapımcı olarak görev almaktadır. Fables Limited, Artists Studio ve BBC Northern Ireland şirketleri tarafından üretimi yapılan dizinin bölümleri ortalama 60 dakika sürmektedir. Çekimler ise Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast şehrinde yapılmaktadır.

13 Mayıs 2013 tarihinde ekranlara giriş yapan gösterinin ilk sezonu beş, ikinci sezonu ise altı bölümden oluşmaktadır. İngiltere'de BBC Two, İrlanda'da ise RTÉ One kanalında yayınlanmaktadır. Üçüncü sezon prömiyeri İrlanda'da 25 Eylül, İngiltere'de ise 29 Eylül'de başlayacaktır. ABD'de gösterimi ise Netflix'te yapılmaktadır.

Emmy ve Altın Küre ödüllü ABD'li aktris Gillian Anderson'un (The X Files, War & Peace, Hannibal) başrolünü paylaştığı dizide ayrıca Jamie Dornan (Once Upon a Time), Bronagh Waugh (Hollyoaks), Niamh McGrady (Holby City), John Lynch (One of Us), Stuart Graham (Thirteen, The Frankenstein Chronicles), Aisling Franciosi (Legends), Valene Kane (Thirteen) ve Emmett J. Scanlan (Atlantis, Constantine) rol almaktadır.

Metropolitan Polis Amiri Stella Gibson (Gillian Anderson) ile birlikte üst düzey bir cinayet dedektifi, 28 günü aşkın süredir devam eden bir cinayet soruşturması için Kuzey İrlanda Polis Teşkilatı'nda (PSNI) görevlendirilir. Kimliği belirlenen Paul Spector (Jamie Dornan) isimli bir seri katil Belfast şehrinde yaşayan genç kadınlara saldırmaktadır. Stella ve ekibi katili yakalamak için çalışmalar başlatır ancak PSNI içinde ve dışında çeşitli komplikasyonlar ile karşı karşıya kalırlar. Çocuk bakıcısı Katie (Aisling Franciosi) ile sonu olmayan bir ilişki kuran seri katil Paul Spector'un dünyası hem gerçek hem mecazi anlamda parçalara ayrılırken, verdiği kararlar beklemediği bir kaderle yüzleşmesine yol açacaktır.

Bu Yazı Toplam 3860 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM