Facebookta Paylaş Tweetle

Breaking Bad Konusu - Tanıtım (Dizi 2008)

Tarih
15 Eyl 2016
Yazar

Breaking Bad Konusu - Tanıtım (Dizi 2008)

Tüm zamanların en iyi suç ve drama dizisi kabul edilen 'Breaking Bad' 2008-2013 yılları arasında AMC kanalında yayınlanmış, toplam 5 sezon 62 bölüm sürmüştür.

Emmy ve Altın Küre ödüllü ABD'li yapımcı, yönetmen ve senarist Vince Gilligan tarafından oluşturulmuştur. "The X-Files" dizisinin de yapımcısı olarak tanınan Gilligan ayrıca "Breaking Bad" dizisinin spin- off projesi "Better Call Saul" ile de bilinir. Gilligan ile birlikte Mark Johnson (Rain Man) ve Michelle MacLaren (The X-Files, The Walking Dead, Game of Thrones) yönetici yapımcı, Stewart A. Lyons, Sam Catlin, John Shiban, Peter Gould, George Mastras, Thomas Schnauz, Bryan Cranston, Moira Walley-Beckett, Karen Moore ve Patty Lin ise yapımcı olarak dizide görev almıştır. Çekimleri New Mexico eyaletinin en büyük şehri Albuquerque'de yapılan dizinin bölümleri ortalama 43-58 dakika sürmektedir. Üretimi ise Sony Pictures Television ile birlikte High Bridge Entertainment ve Gran Via Productions şirketleri tarafından yapılmıştır.

Dizide canlandırdığı "Walter White" rolü ile üç kez üst üste Emmy ödülü kazanan Bryan Cranston'un (Malcolm in the Middle, Seinfeld) başrolünü paylaştığı dizide, yine iki kez Emmy ödülü kazanan Anna Gunn (Deadwood), Emmy ödüllü aktör Aaron Paul (The Path, Need for Speed), Dean Norris (Under the Dome), Betsy Brandt (Life in Pieces, Masters of Sex), RJ Mitte (Switched at Birth), iki kez Emmy ödülü kazanmış aktör Bob Odenkirk (Better Call Saul), Giancarlo Esposito (Revolution), Jonathan Banks (Better Call Saul), Laura Fraser (Black Box) ve Jesse Plemons (Fargo, Friday Night Lights) rol almıştır.

Dizide, akciğer kanseri tanısı konulan, elli yaşındaki kimya öğretmeni Walter White'ın (Bryan Cranston) hikayesi anlatılıyor. Ek gelir için araba yıkamacılığı işi yapan Walter White hastalığının ilerlediğini ve kısa bir ömrü kaldığını öğrenir. Bir rastlantı sonucu eski öğrencisi Jesse Pinkman'in uyuşturucu işi yaptığını öğrenir ve ölmeden önce ailesinin geleceğini güvence altına almak için Jesse ile birlikte metamfetamin üretimine başlar. Başarılı bir kimya öğretmeni olan Walter'ın ürettiği yüzde yüz saflık derecesine sahip meth'ler piyasada tutulur ve kendisine "Heisenberg" adını ve itibarını kazandırır. Kazandığı yeni suç kimliği ile birlikte tanıdığı herkesin geleceği değişecektir.

Bu Yazı Toplam 5979 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

1 Yorum


  • Avatar

    Jesi diyor ki:

    Amerika / 15-01-2017

    "Mükemmel Bir Dizi Herkese Tavsiye "

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM