Facebookta Paylaş Tweetle

True Blood Konusu - Tanıtım (Dizi 2008)

Tarih
20 Eyl 2016
Yazar

True Blood Konusu - Tanıtım (Dizi 2008)

2008-2014 yılları arasında Amerika'nın kaliteli kablo kanalı HBO'da yayınlanan 'True Blood' fantastik dram türündeki ABD yapımı dizilerden biridir.

Amerikalı roman yazarı Charlaine Harris'in "Sookie Stackhouse Serisi" veya "Güney Vampirleri Serisi" kitabından uyarlanan dizinin TV geliştirmesi "Six Feet Under" ve "American Beauty" dizilerinin de yaratıcısı olan Oscar ödüllü senarist, yönetmen ve yapımcı Alan Ball tarafından yapılmıştır. Ball ile birlikte Gregg Fienberg, Brian Buckner, Raelle Tucker, Alexander Woo, Nancy Oliver, Mark Hudis ve Angela Robinson yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Dizinin üretimi Alan Ball'ın sahibi olduğu Your Face Goes Here Entertainment şirketi tarafından yapılmaktadır. Toplam 7 sezon 80 bölüm yayınlanan dizinin bölümleri ortalama 45-60 dakika sürmektedir.

Oyuncu kadrosundaki isimler Anna Paquin (Roots, Susanna), Stephen Moyer (The Bastard Executioner), Alexander Skarsgård (Big Little Lies), Sam Trammell (Going to California), Ryan Kwanten (Summerland), Rutina Wesley (Queen Sugar), Chris Bauer (Survivor's Remorse), Nelsan Ellis, Jim Parrack, Carrie Preston (Crowded), Deborah Ann Woll (Daredevil), Todd Lowe (Gilmore Girls), Michael Raymond-James (Once Upon a Time), William Sanderson (Deadwood), Lynn Collins ve Lois Smith (Desperate Housewives) olarak sıralanmaktadır.

Dizi, ABD'nin güneyinde bulunan Louisiana eyaletinin Bon Temps kasabasında geçer. Bu kurgusal kasabada, Japonların "True Blood" adıyla sentetik kan üretip piyasaya sürmeleri sonucu vampirler ve insanlar iç içe yaşamaktadır. İnsanların düşüncelerini okuyabilme yetisine sahip Sookie Stackhouse (Anna Paquin) isimli genç bir garson kızın Bill Compton (Stephen Moyer) adında bir vampire aşık olması ile hikaye başlar. Dizide vampirlerin dışında shapeshifters (şekil değiştirenler), kurtadamlar, periler, cadılar ve maenad gibi birçok doğaüstü yaratık geçmektedir.

Bu Yazı Toplam 2242 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM