Facebookta Paylaş Tweetle

Twin Peaks Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
01 Eki 2016
Yazar

Twin Peaks Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Orjinal serinin yaratıcıları Mark Frost ve David Lynch tarafından oluşturulan 'Twin Peaks' Showtime'ın yaklaşan drama dizilerinden biridir.

1990-91 yıllarında ABC kanalında yayınlanan dizi toplam iki sezon otuz bölüm sürmüştür. Körfez savaşı nedeni ile yayını durdurulmuştur. TV'ye yeniden adaptasyonu sağlanan dizinin senaryosu yine ikili tarafından kaleme alınmış, üretimi ise sahibi oldukları Lynch / Frost Productions şirketi tarafından yapılmaktadır. David Lynch ayrıca yönetmen koltuğunda oturmaktadır.

6 Ekim 2014 tarihinde Showtime "Twin Peaks"in 2016 yılında bir mini dizi olarak ekranlara yeniden döneceğini ilan etti. Sonrasında 2017 yılına erteledi. Bütçe kısıtlamaları nedeni ile başlangıç olarak dokuz bölüm olarak planlanan dizinin, yapılan anlaşmalar ile bölüm sayısı on sekize çıkarıldı. Orjinal serinin 25 yıl sonrası ve günümüze uyarlanmış şekli ile çekilecek gösteriye, FBI Özel Ajanı "Dale Cooper" karakterini canlandıran Kyle MacLachlan olmak üzere birçok eski oyuncunun döneceği açıklandı. TV'ye ilk kez "Twin Peaks" ile giriş yapan MacLachlan sonrasında Sex and the City, In Justice, Desperate Housewives, How I Met Your Mother, Portlandia, Made in Jersey, Believe ve Agents of S.H.I.E.L.D. dizileri ile kariyerini sürdürmüştür.

Orjinal serinin oyuncularından Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Phoebe Augustine, Richard Beymer, Catherine E. Coulson, Jan D'Arcy, David Duchovny, Sherilyn Fenn, Miguel Ferrer, Warren Frost, Harry Goaz, Andrea Hays, Gary Hershberger, Michael Horse, David Patrick Kelly, Sheryl Lee, Peggy Lipton, David Lynch, Kyle MacLachlan, James Marshall, Everett McGill, Walter Olkewicz, Kimmy Robertson, Wendy Robie, Harry Dean Stanton, Charlotte Stewart, Al Strobel, Carel Struycken, Russ Tamblyn, Alicia Witt, Ray Wise ve Grace Zabriskie geri dönen ana karakter oyuncularıdır.

Kalabalık bir kadroya sahip diziye yeni katılan oyuncular ise Jay Aaseng, Alon Aboutboul, Jane Adams, Joe Adler, Kate Alden, Stephanie Allynne, Eric Ray Anderson, Finn Andrews, Elizabeth Anweis, Joe Auger, Melissa Bailey, Tammie Baird, Matt Battaglia, Chrysta Bell, Monica Bellucci, Jim Belushi, Leslie Berger, John Billingsley, Michael Bisping, Ronnie Gene Blevins, Kelsie Bohlen, Rachael Bower, Brent Briscoe, Robert Broski, Wes Brown, Richard Butcher, Page Burkum, Scott Cameron, Juan Carlos Cantu, Gia Carides, Vincent Castellanos, Michael Cera, Richard Chamberlain, Bailey Chase, Johnny Chavez, Candy Clark, Larry Clarke, Scott Coffey, Frank Collision, Lisa Coronado, Grace Victoria Cox, Johnny Coyne, James Croak, Heather D'Angelo, David Dastmalchian, Jeremy Davies, Owain Rhys Davies, Ana de la Reguera, Rebekah Del Rio, Laura Dern, Neil Dickson, Hugh Dillon, Edward "Ted" Dowling, Judith Drake, Christopher Durbin, Francesca Eastwood, Eric Edelstein, John Ennis, Josh Fadem, Tikaeni Faircrest, Eamon Farren, Jay R. Ferguson, Sky Ferreira, Rebecca Field, Robin Finck, Brian Finney, Patrick Fischler, Erika Forster, Robert Forster, Meg Foster, Mark Frost, Travis Frost, Pierce Gagnon, Allen Galli, Hailey Gates, Brett Gelman, Ivy George, Balthazar Getty, James Giordano, Grant Goodeve, George Griffith, Tad Griffith, James Grixoni, Cornelia Guest, Travis Hammer, Hank Harris, Annie Hart, Stephen Heath, Heath Hensley ve Ernie Hudson (bu kadar daha var) olarak açıklanmıştır.

Orjinal seri, Laura Palmer (Sheryl Lee) isimli bir genç kızın öldürülmesi ile başlar ve sonrasında gelişen olaylar üzerine şekillenir. FBI özel ajanı Dale Cooper (Kyle MacLachlan) cinayeti çözmek ve katili yakalamak için bu küçük kasabaya gönderilir. Başlangıçta masum görünen kasaba insanlarının derinlerine inildikçe karanlık yönleri ortaya çıkar ve farklı bir yaşam sürdükleri görülür.

Bu Yazı Toplam 8606 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM