Facebookta Paylaş Tweetle

Superior Donuts Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
02 Eki 2016
Yazar

Superior Donuts Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Amerikalı oyun yazarı Tracy Letts'in aynı isimli tiyatro oyunundan uyarlanan 'Superior Donuts' CBS'nin yaklaşan sitcom türündeki komedi dizilerinden biridir.

Gösteri ilk kez 2008 yılında Chicago'da bulunan "Steppenwolf Theatre Company" de sahne aldı. Tina Landau tarafından yönetilen oyun 19 Haziran-24 Ağustos 2008 tarihleri arasında seyircilere sunuldu. 16 Eylül 2009 tarihinde aynı oyuncular ile Music Box Tiyatroları'na taşınarak provalarını yaptı. 1 Ekim 2009 tarihinde ise buradaki ilk gösterisini yaptı. Oyun, 1960'lı yıllardan beri küçük bir çörek dükkanı işleten Arthur Przybyszewski (Michael McKean) ile Afro-Amerikan kökenli genç asistanı Franco (Jon Michael Hill) üzerinde durmaktadır. Hırçın ve vurdumduymaz bir karakter olan Arthur işleri kendi yöntemleri ile halletmek isterken, onun girişimci ruhlu genç asistanı canlı müzik ve sağlıklı menü çeşitleri ile dükkanı daha modern bir hale getirmek istemektedir.

2016 Ocak ayında CBS oyunu TV'ye taşımaya karar verdi. "Desperate Housewives" ın yapımcılarından Bob Daily'i ile dizi sorumlusu olarak anlaşmaya vardı. 9 Şubat 2016 tarihinde "Franco" karakterini Jermaine Fowler'in (Friends of the People) oynayacağı açıklandı. 1 Mart 2016 tarihinde ise ABD'li aktör ve müzisyen Brian d'Arcy James'in (Smash) "Arthur" olarak başrol oynayacağı bildirildi. Ancak sonrasında oyuncu değişikliği yapıldı ve James'in yerine başrole iki kez Emmy ödülü kazanan, komedinin efsanevi isimlerinden, emektar aktör Judd Hirsch (Maron, Forever, Damages, Taxi) getirildi. "Evli ve Çocuklu" dizisi ile bilinen Katey Sagal'ın kadın başrol oyuncusu olduğu dizide ayrıca David Koechner, Maz Jobrani, Michael Bunin, Anna Baryshnikov, Nikki Tuazon ve Darien Sills-Evans rol almaktadır.

CBS Television Studios'nun ürettiği dizide Bob Daily, Neil Goldman, Garrett Donovan, Mark Teitelbaum, John Montgomery, Michael Rotenberg, Josh Lieberman ve Jermaine Fowler yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

İlk sezonu yarımşar saatlik 13 bölümden oluşacak dizinin gösteriminin 2017 yılı içerisinde yapılması planlanmaktadır.

Bu Yazı Toplam 1819 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM