Facebookta Paylaş Tweetle

The Terror Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Tarih
02 Eki 2016
Yazar

The Terror Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

ABD'li bilimkurgu ve korku romanları yazarı Dan Simmons'un 2007 yılında yazdığı, aynı isimli romanından uyarlanan 'The Terror' AMC'nin yaklaşan gerilim ve drama türündeki antoloji dizilerinden biridir.

The Walking Dead'de sağladığı başarısından sonra AMC yeni bir korku serisini ekranlara uyarlamaya karar verdi. 2016 Mart ayında 10 bölüm sipariş verdiği dizinin gösterimine 2017 yılında başlanması planlanıyor. Film yazarı David Kajganich ve Soo Hugh'un (The Whispers) showrunner olarak atandığı dizide ayrıca Dan Simmons, Ridley Scott, Alexandra Milchan, Scott Lambert, David Zucker ve Guymon Casady yönetici yapımcı olarak görev almaktadır. Scott Free TV, Television 360 ise dizinin üretim şirketidir.

2016 Eylül ayında "Outlander", "Game of Thrones", "The Night Manager" ve "Rome" dizileri ile bilinen İngiliz aktör Tobias Menzies dizinin başrol oyuncularından biri olarak açıklandı. Aynı zamanda yapımcılar dizinin ana karakterlerinden "Lady Silence" isimli bir eskimoyu oynamak için 16-30 yaşları arasında bir aktris arayışına girdi. Jared Harris (Fringe, Mad Men, The Expanse, The Crown), Ciarán Hinds (Game of Thrones, Rome), Adam Nagaitis (Houdini and Doyle) ve Paul Ready (Utopia,Cuffs) diziye dahil edildi.

Roman, 1845 yılında Atlas Okyanusu'ndan Büyük Okyanus'a bir geçit bulmak için Kuzey Kutbu'na çıktığı yolculuktan dönmeyen, kaybolması çeşitli spekülasyonlara yol açan İngiliz gezgin ve kaşif Sir John Franklin'in gerçek hayatından hikaye edilmiştir. Kitapta anlatılan tüm karakterler de Franklin'in gerçek mürettabatından esinlenilmiştir. 1859 yılında aynı bölgeye bir araştırma gemisi gönderilmiştir. Görgü tanığı eskimolardan edinilen bilgiler ve 25 Nisan 1948 tarihli bir seyir defterinin notları ile gerçekler gün yüzüne çıkarılmıştır. Gemilerin 1846 Eylül-1847 Nisan ayları arasında Victoria Boğazı'nda buzullar arasına sıkıştığı ve Franklin'in 1847 Haziran ayında öldüğü ortaya çıkmıştır. Sağ kalan mürettabatın hepsi buzda yürüyerek Kanada'ya ulaşmaya çalışırken açlık ve hastalıktan ölmüştür.

Dizide, yoğun soğuk, hastalık ve doğal tehlikelerle birlikte, kutup ayılarına karşı hayatta kalma mücadelesi veren Franklin mürettabatının gerilim ve dram türündeki hikayesi izleyicilere aktarılacaktır.

Bu Yazı Toplam 3706 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

1 Yorum


  • Avatar

    Özcan diyor ki:

    Edirne / 10-03-2018

    "Siteniz niye güncellenmiyor."

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM