Facebookta Paylaş Tweetle

Empire 2. Sezon Ne Zaman?

Tarih
31 May 2015
Yazar

Empire 2. Sezon Ne Zaman?

Yapımcılığı ve senaristliği Lee Daniels ve Danny Strong tarafından üstlenilen Fox kanalının müzikal draması Empire 2. sezonu ile ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

Dizinin kadın başrol oyuncusu Taraji P. Henson geçtiğimiz cuma günü attığı bir tweet ile dizinin 23 Eylül tarihinde geri dönüş yapacağını hayranlarına bildirdi. Haber dizi yapımcıları tarafından da resmi olarak doğrulandı.

Erkek başrol oyuncusu olarak Oscar ve Altın Küre adaylığı bulunan Terrence Howard'ın yer aldığı dizide Bryshere Y. Gray, Jussie Smollett, Trai Byers, Grace Gealey, Malik Yoba ve Caitlin Doubleday gibi isimler de yer alıyor.

Bugüne kadar birçok filmde ve dizide rol alan başarılı aktör Terrence Howard, Iron Man filminde Jim Rhodes, Law & Order: LA dizisinde ise canlandırdığı Joe Dekker karakterleri ile bilinir.

İlk sezonu 12 bölümden oluşan dizi 18 Mart 2015 tarihinde sezon finalini yapmış ve sezon finali 17,62 milyon kişi tarafından izlenmiştir. Yayınlandığı her bölüm yüksek izlenme oranları elde ederek kanalın reytinglerini arttırmış, ilgi çekici senaryosu ile ikinci bölümün ardından yeni sezon onayını almayı başarmıştır.

Dizide, ALS hastalığına yakalandıktan sonra yaşamı alt-üst olan hip-hop müzik sektörünün kralı Lucius Lyon'un (Terrence Howard) dramatik hayatı konu edilmektedir.

Empire Entertainment müzik şirketinin CEO'su olan Lucius Lyon, hayata veda etmeden önce tahtını devretmek için yerine 3 oğlundan birini yetiştirmeye çalışır. Gençlik yıllarında uyuşturucu işine bulaşmış, müzik sektöründe yükseldikten sonra elini-ayağını çekmiştir. Empire Entertainment şirketinin temellerini ise çocuklarının annesi, eski eşi Cookie (Taraji P. Henson) ile birlikte atmışlardır. Uyuşturucu yüzünden 17 yıl hapis yatan Cookie hapishaneden çıkmış, durumu öğrenerek servete göz dikmiş ve kendi hakkına düşeni almaya kararlıdır.

Bu Yazı Toplam 2042 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM