Facebookta Paylaş Tweetle

The Punisher Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
06 Eki 2016
Yazar

The Punisher Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Marvel çizgi roman serisinden uyarlanan 'The Punisher' Netflix'in 2017 yılında gösterime girecek süper kahraman temalı, aksiyon ve suç draması türündeki dizilerinden biridir.

Gerry Conway, John Romita ve Ross Andru tarafından yaratılan karakter, ilk olarak The Amazing Spider-Man'ın 129'uncu sayısında ortaya çıktı. TV'ye uyarlaması "Hannibal", "Narcos", "Casualty" ve "Criminal Justice" gibi çalışmaları ile bilinen İngiliz yazar ve yapımcı Steve Lightfoot tarafından yapılıyor. Lightfoot'un showrunner olarak görev aldığı dizide Cindy Holland, Jim Chory ve Jeph Loeb yönetici yapımcı olarak hizmet veriyor. Çekimlerine 2016 Ekim ayında New York City'de başlanan dizinin üretimi ise Marvel Television ve ABC Studios şirketleri tarafından yapılıyor.

Dizi, daha önce Daredevil'e konu olan Frank Castle'i merkezine alıyor. Karakteri "The Walking Dead" dizisinden de hatırlayacağınız Jon Bernthal canlandırıyor. Kendisine "Punisher/İnfazcı" adını veren Frank, öldürücü yöntemlerle suçla mücadele eden bir antikahramandır. Ailesinin mafya tarafından öldürülmesinin ardından kendine has yöntemlerle, ne pahasına olursa olsun suçluları avlamaya başlar. Girdiği bu yolda işkence etme, adam kaçırma, tehdit etme ve her türlü öldürme yöntemini kendisine mübah sayar. Kısa zamanda suç dünyasında tanınan biri haline gelir.

Jon Bernthal'ın başrolünü paylaştığı dizide ayrıca "Narnia Günlükleri" serisi ile bilinen ve HBO'nun yeni dizisi "Westworld" da "Logan" karakterini canlandıran İngiliz sinema oyuncusu Ben Barnes, Ebon Moss-Bachrach (Girls, The Last Ship, Damages) ve Amber Rose Revah'ın (Indian Summers, Son of God) rol alacağı şimdilik açıklanan isimlerdir. Ben Barnes dizide Frank'ın özel kuvvetlerde birlikte görev yaptığı en yakın arkadaşı "Billy Russo" karakterini canlandırıyor. Ebon Moss-Bachrach'i, Frank'ın yardımcısı, eski NSA analisti "David Lieberman / Microchip" olarak izleyeceğiz. Amber Rose Revah ise Frank tarafından kızdırılmış, yüksek eğitimli sofistike iç güvenlik ajanı "Dinah Madani" olarak karşımıza çıkacak.

Punisher Kimdir?

Gerçek adı Frank Castle olan "Punisher" ilk olarak 1974 yılında The Amazing Spider-Man çizgi romanının 129. sayısında göründü. Dramatik bir geçmişe sahip anti-kahramanın ailesi piknikte iken bir cinayete tanık olduğu için mafya tarafından öldürülür. Öldü sanılan Castle hayatta kalır ve polisin birşey yapmadığı suçluları yok etmek için intikam peşine düşer. Kendince haklı gerekçelerle suçlulara karşı savaş açan karakter farklı yöntemlerle kötüleri cezalandırır. Sürekli kendini eğitimlerle geliştiren ve tam bir savaşçı haline dönüşen Punisher, SAS ve Amerikan Özel Harekatlar Birliği'nde de eğitimler almıştır. Yakın dövüş sanatları ve gerilla savaşlarında da eğitimli ve tecrübelidir. Nash Ryu'dan yüksek seviyede Ninjutsu eğitimi almış, ağır silahlar kullanan, keskin nişancı, bıçak ustası, kendinden iri ve güçlü düşmanlarını alt edebilecek yetenekte mükemmel bir savaşçıdır. Kostümünde bulunan kuru kafa sembolü ölümün işareti olarak bilinir. Ayrıca psikolojik olarak düşmanlarının hedef noktasını kafası yerine o yöne çeker. Kuru kafanın her dişinde bir şarjör mermi bulunuyor. Gövdesine aldığı mermilerden sağlam zırhı sayesinde yara almadan kurtulur.


Güncelleme | 19 Ekim 2017

The Punisher Başlama Tarihi ve Fragmanı

Daha önce 13 Ekim olarak ilan edilen "The Punisher" dizisinin yeni yayın tarihi 17 Kasım 2017 olarak açıklandı.


Güncelleme | 21 Eylül 2017

The Punisher Tanıtım Fragmanı #2


Güncelleme | 21 Ağustos 2017

The Punisher Tanıtım Fragmanı

Bu Yazı Toplam 4713 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM