Facebookta Paylaş Tweetle

Of Kings and Prophets Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
31 May 2015
Yazar

Of Kings and Prophets Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Of Kings and Prophets incile dayanarak uyarlanan ABC kanalının yeni fantezi, drama dalında dizisi olacak. Antik İsrail dönemini anlatacak olan dizi M.Ö. 1000'li yıllarda geçecek.

Senarist ve yapımcılığında Adam Cooper ve Bill Collage imzasını taşıyan Of Kings and Prophets'in Chris Brancato, Jason Reed, Mahyad Tousi, Reza Aslan'da yapımcı kadrosunda yer alacak.

Başrollerinde Emmy ödüllü oyuncu Ray Winstone (Indiana Jones, Ben Hur 2010 miniseri) ve Simone Kessell'in (Terra Nova) yer alacağı dizide Haaz Sleiman, Maisie Richardson-Sellers, Oliver Rix, James Floyd, Muhammed Bekri, Tomer Kapon gibi oyuncularda bulunacak.

Ray Winstone'un bipolar bozukluğu olan İsrail'in ilk kralı Saul karakterini canlandıracağı dizide Simone Kessell sadakatsiz Kraliçe Anohim olarak yer alacak. Saltanatını savunmak için sayısız savaşlara katılmış Kral Saul, şehrin kaderini belirleyecek tüm kararları hiç düşünmeden vermekte, halkını mutsuz etmektedir.

Oliver Rix koyun çobanı David karakterini canlandırıyor. Bir çok can almış, krallığın başına musallat olmuş vahşi bir aslan David'in koyunlarına saldırmıştır. Fakir ailesi tithe ödeyemediği için (kiliselere verilen gelirin yüzde onu) Kraliçe Anohim karşılığında göz koyduğu David'i ailesinden alır. Cesur ve zeki bir karakter olan David halkını bu aslandan kurtarmak için bir plan yapar ve aslanı öldürür. Bu başarısı ile insanları etkiler ve kendini kanıtlar. Yeni kral olma yolunda ilerleyen genç adam Kral Saul’un otoritesini büyük ölçüde alt edecektir.

İptal edilen Atlantis'in ardından bu tarz dizileri sevenler için alternatif olarak izlenebilir. Of Kings and Prophets bu sene ABC kanalında gösterime girecek diziler arasında yer almaktadır.

Bu Yazı Toplam 2458 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM