Facebookta Paylaş Tweetle

The Defenders Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
09 Eki 2016
Yazar

The Defenders Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Marvel çizgi roman kahramanlarından uyarlanan 'The Defenders' Netflix'in yaklaşan süper kahraman temalı dizilerinden biridir.

Dizi Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist'ten oluşan ekibin New York'ta ki ortak maceralarını konu edinir.

Kendi dizileri ile tanıdığımız "Matt Murdock / Daredevil" karakterini canlandıran Charlie Cox, "Jessica Jones" olarak Krysten Ritter, "Luke Cage" olarak Mike Colter ve 17 Mart 2017 tarihinde gösterime sunulacak "Danny Rand / Iron Fist" karakterini canlandıran Finn Jones dizinin başrol oyuncularıdır. Ayrıca yine Netflix'te gösterime girecek, Daredevil dizisinde antikahraman "The Punisher" olarak izlediğimiz Jon Bernthal, serinin ortak oyuncusu Rosario Dawson, Daredevil'da "Stick" karakterini canlandıran Scott Glenn (The Leftovers), Matt Murdock'un avukat ortağı "Foggy" olarak bilinen Elden Henson, Eka Darville (Jessica Jones, The Originals), Luke Cage'in NYPD dedektifi Simone Missick (Iron Fist) ve Rachael Taylor (Jessica Jones) dizinin ana karakter oyuncularındandır. Ayrıca "Avatar" filmi ile bilinen ABD'li aktris Sigourney Weaver'ın da antagonist karakter olarak diziye dahil edildiği 8 Ekim 2016 tarihinde açıklanmıştır.

Proje ilk olarak 2014 Mart ayında ortaya atılmış ve Iron Fist'in ardından çekimlerine başlanacağı yapımcı Jeph Loeb tarafından duyurulmuştur. 2016 Nisan ayında ABD'li senarist, yapımcı ve yönetmen Douglas Petrie (Daredevil, American Horror Story, Buffy the Vampire Slayer) ve Marco Ramirez (Daredevil, Fear the Walking Dead, Da Vinci's Demos) dizi sorumlusu olarak projenin başına getirilmiştir. İlk bölümün senaryosu ikili tarafından yazılmıştır. Dan Buckley, Jim Chory, Alan Fine, Drew Goddard, Stan Lee, Joe Quesada ve Lauren Schmidt yönetici yapımcı olarak hizmet veren isimlerdir.

Konusu

Daredevil'in ikinci sezonunda meydana gelen olaylardan birkaç ay sonrasında geçecek dizide, Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist ortak düşmanları "The Hand" ile mücadele etmek için New York'ta bir araya geliyor.

Sekiz bölümden oluşacak ilk sezon Iron Fist'in yayınlanmasının ardından 2017 yılı içerisinde gösterime sunulacaktır.

Bu Yazı Toplam 5569 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM