Facebookta Paylaş Tweetle

When We Rise Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2017)

Tarih
10 Eki 2016
Yazar

When We Rise Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2017)

Oscar ödüllü ABD'li senarist Dustin Lance Black tarafından oluşturulan ve senaryosu yazılan 'When We Rise' ABC kanalının yaklaşan dönem draması türündeki mini dizilerinden biridir.

Dustin Lance Black 2008 yapımı "Milk" filmi ile "En İyi Özgün Senaryo" Akademi Ödülü'nü kazanmıştır. Ayrıca "Big Love" dizisine yaptığı senaryo çalışmaları ile de bilinir. Toplam yedi bölümden oluşacak dizi sekiz saat sürecektir. Yönetmen koltuğunda Dustin Lance Black ile birlikte "Milk" filminin çekimlerini yapan Gus Van Sant, Dee Rees ve Thomas Schlamme (The Americans, Manhattan) oturmaktadır. İlk iki saatlik bölüm Gus Van Sant, ikinci ve üçüncü bölüm Dee Rees, dördüncü ve beşinci bölüm Thomas Schlamme, altıncı ve yedinci bölüm ise Dustin Lance Black tarafından çekilmiştir. Üretimi ABC Studios tarafından yapılan dizide Jessika Borsiczky, Bruce Cohen, Tim Iacofano ve Laurence Mark yapımcı olarak görev almaktadır.

Kalabalık bir oyuncu kadrosuna sahip olan dizinin başrol oyuncuları; Emmy ödüllü Avustralyalı aktör ve müzisyen Guy Pearce (Mildred Pierce), iki kez Altın Küre ve bir kez Emmy ödülü kazanan Amerikalı aktris Mary-Louise Parker (Angels in America, Weeds, The Blacklist), Altın Küre ödüllü Avustralyalı aktris Rachel Griffiths (Six Feet Under, Brothers & Sisters), Ivory Aquino, Emmy Ödüllü oyuncu Carrie Preston (True Blood, Person of Interest, Crowded, The Good Wife) ve Michael Kenneth Williams (The Wire, Boardwalk Empire) olarak sıralanmaktadır.

Bir dönem draması olan dizi LGBT hakları mücadelesini konu ediniyor. 1969 yılında, New York'un Greenwich Village bölgesinde "Stonewall Inn" isimli bir bara polisin baskın yapması sonucu, tarihe "Stonewall Ayaklanmaları" olarak geçen eşcinsel hakları hareketinin ve direnişinin tarihini anlatıyor.

Bu Yazı Toplam 2234 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM