Facebookta Paylaş Tweetle

The Witness for the Prosecution Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

Tarih
11 Eki 2016
Yazar

The Witness for the Prosecution Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

İngiliz yazar Agatha Christie'nin aynı isimli romanından uyarlanan 'The Witness for the Prosecution' BBC One'ın yaklaşan suç, gizem ve gerilim türündeki mini dizilerinden biridir.

Daha önce beyaz perdeye de uyarlanan dizinin TV adaptasyonu Sarah Phelps (And Then There Were None, The Casual Vacancy, The Crimson Field, Great Expectations) tarafından yapılmıştır. Yönetmenliğini Julian Jarrold'ın (The Crown, The Girl, Appropriate Adult) yaptığı dizinin üretimi Mammoth Screen (Poldark, And Then there Were None, Remember Me, Parade’s End) ve Agatha Christie Productions (And Then There Were None, Partners In Crime) şirketleri tarafından yapılmaktadır.

İngiliz aktör Toby Jones'un (The Girl, Wayward Pines) başrolünü paylaştığı dizide ayrıca Andrea Riseborough, Billy Howle, Hayley Carmichael, Monica Dolan, Kim Cattrall, Miranda Nolan, Charles De'Ath, Dorian Lough, Paul Ready, David Haig, Tim McMullan, Robert East ve Dennis O'Donnell rol almaktadır.

Christie'nin 1925 yılında yazdığı roman önce tiyatroya, 1957 yılında ise beyaz perdeye uyarlanmıştır. Dilimize "Beklenmeyen Şahit" olarak çevrilen filmin yönetmenliğini Billy Wilder yapmıştır. Başrollerini ise Tyrone Power, Marlene Dietrich ve Charles Laughton paylaşmıştır. 116 dakika uzunluğunda ki film toplam 3 milyon dolar bütçe ile çekilmiş 9 milyon dolar hasılat elde etmiştir.

Hikaye 1920'li yıllarda Londra'da geçmektedir. Muhteşem Londra Konağı'nın peluş halısı acımasız ve vahşice işlenmiş bir cinayetten dolayı kanlar içindedir. Kurban ise göz kamaştırıcı bir zenginliğe sahip Emily French (Kim Cattrall) adında yaşlı bir kadındır. Bulunan tüm kanıtlar cinayeti onun varisi Leonard Vole'ın (Billy Howle) işlediğini gösterir. Londra'nın en iyi avukatlarından John Mayhew (Toby Jones) cinayetle suçlanan bu adamın davasını üstlenir. Mahkeme süreci ilerledikçe beklenmedik gelişmeler olur.

Bu Yazı Toplam 2553 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM